Forum Polskich Bonsaistów
carmona drobnolistna pytania - Wersja do druku

+- Forum Polskich Bonsaistów (http://bonsaiforum.pl)
+-- Dział: DLA WSZYSTKICH (http://bonsaiforum.pl/forum-3.html)
+--- Dział: FORUM DLA POCZĄTKUJACYCH (http://bonsaiforum.pl/forum-6.html)
+--- Wątek: carmona drobnolistna pytania (/thread-1078.html)



carmona drobnolistna pytania - maniek - 02-26-2011

witajcie w związku z zbliżającą się wiosną zebrało się dużo prac przy mojej Carmonie. Jestem posiadaczem tego drzewka od kwietnia 2010 r. Jestem początkujący i mam do Was pytania
Moja carmona ma formę "s" chciałbym się zapytać jakie koncepcje macie dla tego drzewka?
Czy mogę drutować już zdrewniałe gałązki ?
Czy przesadzać ją i przycinać korzenie jak tak to do jakiej mieszanki?
Czy powinienem zmienić doniczkę na większą?
Proszę o odpowiedź
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   


Re: carmona drobnolistna pytania - maniek - 02-27-2011

pomoże mi ktoś


Re: carmona drobnolistna pytania - Bolas - 02-27-2011

Nie ma się nad czym rozpisywać. Roślina młoda niezbyt rozbudowana na formowanie. Poczekaj może za 5m-cy będzie co układać. To tak jakbyś chciał zapuścić paznokcie ciągle je obgryzając.


Re: carmona drobnolistna pytania - maniek - 02-27-2011

a czy tą gałązkę co jest długa obciąć i czy przesadzać ja i do jakiej mieszanki najlepiej


Re: carmona drobnolistna pytania - śruba22 - 02-27-2011

viewtopic.php?f=19&t=10017 - tutaj masz wykaz mieszanek glebowych, a czy przesadzac poczekaj na opinie kogos bardziej doswiadczonego. Napewno musisz uwazac zeby donica stojaca na keramzycie nie dotykala lustra wody poniewz bedzie to powodowalo gnicie korzeni a z czasem doprowadzi do smierci rosliny. A tutaj viewtopic.php?f=19&t=13957&p=18354&hilit=carmona+przesadzanie#p18354 masz o carmonie troche wskazowek


Re: carmona drobnolistna pytania - maniek - 02-27-2011

dzięki za linki- już to widziałem i wiem tylko jeśli chodzi o tą glebę to kieruje to pytanie do osób które wiedzą jaka mieszanka będzie najlepsza
chyba ,że wystarczy sama akadama ??
a i jeszcze czy powinienem kupić większa doniczkę?


Re: carmona drobnolistna pytania - Yacek - 02-27-2011

carmona nie lubi cięcia korzeni i dlatego zabieg ten tylko kiedy bryła jest silnie przerośnięta. sam to musisz ocenić na podstawie zdjęć i przez internet nikt Ci tego nie powie. możesz przesadzić do samej akadamy lecz jest to podłoże jałowe i wymaga o wiele staranniejszej pielęgnacji niż inne mieszanki glebowe. ostateczna decyzja co do rośliny zawsze będzie należała do Ciebie i nie wymagaj aby ktoś podsuną Ci gotowe kompendium lub schemat działania. >>warsztaty


Re: carmona drobnolistna pytania - maniek - 02-27-2011

dzieki za wypowiedź a mógłbym zmieszać akadamę z ziemią do kwiatków


Re: carmona drobnolistna pytania - Yacek - 02-27-2011

nikt Ci nie zabroni. co się uparłeś tej akadamy. akadama, kiriu to substytuty ziemi. z naciskiem na substytut.


Re: carmona drobnolistna pytania - maniek - 02-27-2011

bo dużo osób poleca akadamę więc pytam pierwszy raz bd przesadzał i che żeby to była dobra mieszanka a na warsztaty pójdę jak pieniążki bd miał i doświadczenie większe (czytam aktualnie książkę A. Płochockiego ) bo nie ma to jak uczuć się od doświadczonej osoby na warsztatach


Re: carmona drobnolistna pytania - maniek - 03-28-2011

witam przesadziłem tą carmonę do tej samej doniczki tylko ziemie zmieniłem na akadamę ma pytanie bo juz tydzien po przesadzaniu jest i mi listki zaczęły oblatywać czym to może być spowodowane


Re: carmona drobnolistna pytania - Yacek - 03-30-2011

stres. carmona nie lubi dłubania przy korzonkach. za jakieś kilka dni powinno wrócić do normy


Re: carmona drobnolistna pytania - maniek - 04-14-2011

witam mam pytanie czy to jest normalne że na akadamie pojawia się pleśń ponieważ u mnie tak jest a nie przelewam rośliny i podlewam jak górna warstwa jest sucha lub jak potrzebuje wody drzewko


Re: carmona drobnolistna pytania - michalk - 04-15-2011

maniek napisał(a):witam mam pytanie czy to jest normalne że na akadamie pojawia się pleśń
to nie jest normalne

maniek napisał(a):nie przelewam rośliny i podlewam jak górna warstwa jest sucha lub jak potrzebuje wody drzewko

sprawdz przed podlaniem czy pod tą górną wartwą dalej jest sucho i dopiero wtedy podlewaj


Re: carmona drobnolistna pytania - maniek - 04-15-2011

ok dzięki za radę


Re: carmona drobnolistna pytania - maniek - 11-19-2011

witam mam problem dalej z tym drzewkiem tydzień temu zrzuciło liście a jest to zimozielone drzewko i nie wiem co jest grane. Zauważyłem na drzewku takie brązowe kulki może wie ktoś co to jest bym mógł to zwalczyć bo może to jest przyczyna tego opadania liści


Re: carmona drobnolistna pytania - daniel j - 11-20-2011

tarcznik taki pasożyt z osłonkom posciagaj recznie Tongue


Re: carmona drobnolistna pytania - maniek - 11-20-2011

a mógłby być on przyczyną tego uschnięcia liści


Re: carmona drobnolistna pytania - Mirek Drabent - 11-21-2011

Nie tylko liści ale i całych gałązek, interwencja może być spóźniona.


Re: carmona drobnolistna pytania - maniek - 11-22-2011

aha no to mnie nie pocieszyło usunąłem mechanicznie te pasożyty a jutro zakupię preparat. może coś on zadziała. zauważyłem ze wypuszcza nowe listki ale zaraz usychają jak są bardzo malutkie