Forum Polskich Bonsaistów
Łączenie fikusów - Wersja do druku

+- Forum Polskich Bonsaistów (http://bonsaiforum.pl)
+-- Dział: DLA WSZYSTKICH (http://bonsaiforum.pl/forum-3.html)
+--- Dział: FORUM DLA POCZĄTKUJACYCH (http://bonsaiforum.pl/forum-6.html)
+--- Wątek: Łączenie fikusów (/thread-1241.html)



Łączenie fikusów - Robert J. - 08-16-2011

Witam

Będąc ostatnio w Castoramie znalazłem wreszcie takie sadzonki(kilka sztuk w doniczce złączonych włókniną) fikusa Benjamina odmiany Natasha więc nabyłem trzy takie doniczki z myślą, że po rozłączam te fikusy i z tych największych zrobię jeden z połączonym pniem a z tych mniejszych też coś wykombinuje.

I teraz mam takie pytania dotyczące tych działań:

- czym można opleść fikusy zamiast rafii czy włókniny?
- gdzieś czytałem, że fikusy mają bardzo twarde korzenie i bardzo łamliwe, jak można je rozmiękczyć aby można było je ułożyć w dowolną formę?
- czy taka mieszanka: glina, torf wysoki, żwirek granitowy(1:2:2) będzie dobra dla takiego fikusa?
- czy w takim terminie jak jest teraz można fikusy dość mocno przyciąć, czy lepiej je zostawić do wiosny i wtedy wykonać cięcia?

Z góry dzięki za odpowiedzi.


Re: Łączenie fikusów - alvar666 - 09-27-2011

wiesz nie wiem czy komuś się zechce pomyśleć za ciebie i poda ci odpowiedzi które znalazł byś sam przeglądając forum lub wpisując swoje pytania w przeglądarke. nie chce być złośliwy, tylko czasem warto samemu się troszeczke wysilic Smile