Forum Polskich Bonsaistów
Klon palmowy - Wersja do druku

+- Forum Polskich Bonsaistów (http://bonsaiforum.pl)
+-- Dział: DLA ZAREJESTROWANYCH (http://bonsaiforum.pl/forum-4.html)
+--- Dział: PREBONSAI (http://bonsaiforum.pl/forum-23.html)
+--- Wątek: Klon palmowy (/thread-2538.html)



Klon palmowy - Goofy1985bk - 11-05-2016

Witam. Drzewko kupione pare lat temu. Troche zapomniane. Troche celowo. Udalo sie jakos stworzyc pien w miare gruby. Teraz staje przed dylematem co dalej. Do celowo miala byc miotla. Ale niewiem jak teraz . Cos ciezko to widze hehe. Myslalem skrocic go na wysokosci drugiego zdjecia. Ale boje sie ze to zbyt drastyczne ciecie. Pozdrawiam


Klon palmowy - Goofy1985bk - 11-05-2016

W sumie to w zlym dziale umiescilem watek. Bardzo przepraszam


Klon palmowy - Bolas - 11-05-2016

Całkiem sympatyczny materiał tym bardziej że zaczyna puszczać już przyrosty bardzo nisko.


Re: Klon palmowy - pyrek - 11-05-2016

Całkiem niezły. Ja bym ciął tak.


Klon palmowy - Bolas - 11-05-2016

Ja bym zrobił odkłady po co wyrzucać coś fajnego.


Klon palmowy - Goofy1985bk - 11-05-2016

Ale rozumiem na wysokosci powyzej tych przyrostow?? W sumie to praktyki rzadnej niemam w okladach. Tyle co z literatury :-\ ale szkoda wyrzucic .


Klon palmowy - Bolas - 11-06-2016

Nie potrafię formować roślin przez neta za mało fotek szczegółowych.


Klon palmowy - Goofy1985bk - 11-06-2016

Ok postaram sie wrzucic wiecej fotek wieczorem


Klon palmowy - Goofy1985bk - 11-06-2016

Dolanczam kolejne fotki i wstepna wizje jak ja bym to widzial


Re: Klon palmowy - Goofy1985bk - 11-06-2016

Chodziloby mi o taki efekt


Klon palmowy - Kukeiro - 04-13-2017

Podłącze się do tematu. Bardzo podobny kształt chcialbym uzyskać jak na zdjeciu powyzej. Czy żeby pień zgrubial jak na foto to nalezy umiesic drzewo na kilka lat w gruncie, a jezeli tak to jak zapobiec rozrostowi bryly korzeniowej, zeby potem zmiesicic ją w plaskiej donicy? A moze nie ma potrzeby sadzenia w ziemi ?


Klon palmowy - Goofy1985bk - 04-18-2017

Moj siedzial i siedzi w duzej glebokiej donicy. W tym roku postanowilem mu skrocic korzenie o 1/3


Klon palmowy - RafiW - 04-18-2017

Moim zdaniem aby osiągnąć taki rezultat jaki chcielibyście trzeba mieć dobry młody materiał i odpowiednio prowadzić go przez 30÷50 lat. Wsadzanie do gruntu, duże, głębokie doniczki to pójście na skróty, które prawie zawsze będzie widoczne i będzie powodować, że bonsai będzie gorszej jakości.
Prawdziwe, dobre bonsai potrzebuje czasu. Pewnych rzeczy nie da się przyspieszyć, trzeba przejść cały okres jego rozwoju. Najważniejsze żeby wiedzieć jak tym procesem kierować, żeby osiągnąć dobre rezultaty.
Powodzenia


Klon palmowy - krzysiek.custo - 04-21-2017

Cześć

Do takiego materiału bedzie potrzeba bardzo duzo cierpliwości i czasu aby osiągnąć efekt ze zdjęcia. Zgadzam się z Rafałem.

To jest drzewo prawdopodobnie sprowadzone ze szkółki w Japonii albo Chinach, oni je prowadzą przez lata do takiego stanu od małych sadzonek. Na twoim miejscu próbowałbym z niego zrobić troche mniejsze drzewo. Wszystko tez zależy jak odpuści bo może się okazać, że jakas gałąź wypadnie i lipa z planu.

Klony tez nie są demonami prędkości, więc szybko się to nie zagęści.

Pozdr


Klon palmowy - Strooz - 04-21-2017

RafiW, takie pytanie mam odnośnie strony przyrodniczej.
Czy skracanie korzeni klona (w ogóle praca z nimi) powinna się odbywać zanim z pąków wybiją listki?


Klon palmowy - RafiW - 04-21-2017

Nie wiem czy to wynika ze strony przyrodniczej ale według mnie najlepiej "pracować na korzeniach" w momencie kiedy pąki zaczynają nabrzmiewać. Można wcześniej ale roślina nie może być narażona na niskie temperatury a na pewno na przemrożenie bryły korzeniowej. W momencie kiedy puści liście zaburzenie pobierania wody po przycięciu korzeni może spowodować ich zwiędnięcie, uszkodzenie a nawet śmierć całej rośliny. Ja przesadzam klony, graby i inne liściaki kiedy pąki ruszają.
Pozdrawiam