|
Wyniki szukania
|
| Post |
Autor |
Dział |
Odpowiedzi |
Wyświetleń |
Napisane
[rosn.]
|
| |
|
Wątek: Buczek
Post: Buczek
|
shatus |
Dyskusje o Bonsai
|
12 |
4 964 |
12-05-2016, 05:02 PM |
| |
|
Wątek: sosna
Post: sosna
|
shatus |
Dyskusje o Bonsai
|
32 |
11 757 |
11-15-2016, 02:23 PM |
| |
|
Wątek: Pozyskiwanie roślin z rejonów Śródziemnomorskich
Post: Pozyskiwanie roślin z rejonów Śródziemnomorskich
| myśle że początek okresu wegetacyjnego tak jak u nas. W jakim to terminie to u nich wypada to nie wiem |
|
shatus |
FORUM DLA POCZĄTKUJACYCH
|
2 |
2 170 |
10-26-2016, 04:43 PM |
| |
|
Wątek: Porzeczkoagrest
Post: Porzeczkoagrest
|
shatus |
Dyskusje o Bonsai
|
5 |
2 533 |
10-08-2016, 04:37 PM |
| |
|
Wątek: Fikus
Post: Fikus
| Nowy front lepszy przynajmniej dla mnie robi lepsze wrażenie :D |
|
shatus |
Dyskusje o Bonsai
|
27 |
9 281 |
06-30-2016, 05:04 PM |
| |
|
Wątek: modrzew
Post: modrzew
| Calkiem fajnie chociaz razi ten poczatkowy prosty odcinek pnia z powyginana gora |
|
shatus |
PREBONSAI
|
9 |
4 344 |
06-10-2016, 09:01 PM |
| |
|
Wątek: Dni otwarte w Hoka-en 12/13.03.2016
Post: Dni otwarte w Hoka-en 12/13.03.2016
|
shatus |
Wystawy i spotkania
|
3 |
7 868 |
06-03-2016, 08:12 PM |
| |
|
Wątek: wiele lat mnie tu nie było, sosna
Post: wiele lat mnie tu nie było, sosna
| Po ulozeniu moze byc ciekawie. Nie rozumiem tylko po co CI ten kawalek drewna w doniczce |
|
shatus |
PREBONSAI
|
7 |
3 375 |
05-16-2016, 04:57 AM |
| |
|
Wątek: jałowiec pospolity repanda
Post: jałowiec pospolity repanda
| Jałowca posiadam od dwóch lat początki trudne ale teraz wygląda coraz lepiej tak myślę. Musze poćwiczyć robienie zdjęć bo słabo oddają rzeczywisty wygląd.
początki http://bonsai.kamcio.com/viewtopic.p... |
|
shatus |
FORUM DLA POCZĄTKUJACYCH
|
1 |
2 768 |
05-14-2016, 06:18 PM |
| |
|
Wątek: sosna pospolita 'Watereri'
Post: sosna pospolita 'Watereri'
| Sosna fajna podoba mi sie. A powiedz czyvw roku przesadzania uszczykujemy swieczki bo znalazlem na ten temat sprzeczne informacjie |
|
shatus |
Dyskusje o Bonsai
|
40 |
18 067 |
05-09-2016, 05:09 AM |
| |
|
Wątek: Prośba o identyfikację - drzewko z Biedronki
Post: Prośba o identyfikację - drzewko z Biedronki
| Fikus microcarpa szukaj tez pod nazwa ginseng lub marchewa |
|
shatus |
FORUM DLA POCZĄTKUJACYCH
|
2 |
2 125 |
04-23-2016, 08:55 PM |
| |
|
Wątek: Kosodrzewina - yamadori
Post: Kosodrzewina - yamadori
|
shatus |
PREBONSAI
|
9 |
4 426 |
04-21-2016, 03:32 PM |
| |
|
Wątek: Problem z klonem palmowym
Post: Problem z klonem palmowym
| Zdrap paznokciem w jednym miejscu trochę kory jak będzie zielony kolor to klon żyje jak inny no to niestety nie wytrzymał |
|
shatus |
FORUM DLA POCZĄTKUJACYCH
|
13 |
8 048 |
04-18-2016, 04:10 PM |
| |
|
Wątek: Problem z klonem palmowym
Post: Problem z klonem palmowym
| I z tego co ja się orientuje nie nawozimy przez jakiś czas po przesadzaniu |
|
shatus |
FORUM DLA POCZĄTKUJACYCH
|
13 |
8 048 |
04-18-2016, 05:00 AM |
| |
|
Wątek: Modrzew europejski yamadori
Post: Modrzew europejski yamadori
| Szkoda ze nie udalo sie uzyskac nasadzenia jak na poprzedniej fotce ale to pewnie przy kolejnym przesadzaniu. Gałązki osobiście bardziej bym nagioł do dołu. Kwestia czasu i będzie wyglądał super.powod... |
|
shatus |
Dyskusje o Bonsai
|
17 |
6 630 |
04-17-2016, 09:28 PM |
| |
|
Wątek: Odkład powietrzny
Post: Odkład powietrzny
| Teź robiłem odkład na grabie zabieg udany chociaz mam mniej nowych korzeni ale licze na to ze sie przyjmnie |
|
shatus |
EKSPERYMENTY Z BONSAI I TECHNIKI ALTERNATYWNE
|
9 |
8 280 |
04-11-2016, 05:20 AM |
| |
|
Wątek: Klonik Burgera
Post: Klonik Burgera
|
shatus |
Dyskusje o Bonsai
|
3 |
1 720 |
04-09-2016, 05:57 PM |
| |
|
Wątek: grab#2
Post: grab#2
| Pozyskany w zeszłym roku w tym wycięte zostały grubsze gałęzie. Teraz praca nad zagęszczeniem i zabliźnieniem ran.Całkiem prawdopodobne szczepienia. |
|
shatus |
FORUM DLA POCZĄTKUJACYCH
|
3 |
5 050 |
04-09-2016, 01:14 PM |
| |
|
Wątek: grab#1
Post: grab#1
| witam
Graba wykopałem dwa lata temu, w tamtym roku zawalczyłem o nowe korzenie. w tym odciełem od starej bryły korzeniowej mam nadzieje ze się ukorzeni przy takiej ilości nowych.Przesadzony do doniczk... |
|
shatus |
FORUM DLA POCZĄTKUJACYCH
|
1 |
2 344 |
04-09-2016, 01:08 PM |
| |
|
Wątek: Jałowiec #2
Post: Jałowiec #2
| moje jałowce odchorowuja po zimie duzo gałązek padło w tym roku walczymy o przetrwanie nie bd zadnych prac przy nich |
|
shatus |
PREBONSAI
|
5 |
2 813 |
04-09-2016, 12:55 PM |
| |
|
Wątek: Klon burgera - Acer burgerianum
Post: Klon burgera - Acer burgerianum
|
shatus |
Dyskusje o Bonsai
|
40 |
13 761 |
04-07-2016, 08:10 AM |
| |
|
Wątek: Modrzew
Post: Modrzew
|
shatus |
Dyskusje o Bonsai
|
12 |
4 984 |
01-05-2016, 12:31 PM |
| |
|
Wątek: Wiąz drobnolistny
Post: Wiąz drobnolistny
|
shatus |
FORUM DLA POCZĄTKUJACYCH
|
11 |
4 956 |
01-05-2016, 12:24 PM |
| |
|
Wątek: Sosna trzy pienna
Post: Sosna trzy pienna
|
shatus |
Dyskusje o Bonsai
|
53 |
18 228 |
10-09-2015, 09:11 AM |
| |
|
Wątek: Pomoc w identyfikacji drzewka?
Post: Pomoc w identyfikacji drzewka?
|
shatus |
FORUM DLA POCZĄTKUJACYCH
|
9 |
4 200 |
09-24-2015, 06:50 AM |
| |
|
Wątek: Jak posadzić fikusa na kamieniu?
Post: Jak posadzić fikusa na kamieniu?
| według mnie pierwsza opcja najrozsądniejsza i najlepsza. |
|
shatus |
FORUM DLA POCZĄTKUJACYCH
|
13 |
6 621 |
08-02-2015, 11:12 AM |
| |
|
Wątek: Jałowiec chiński
Post: Jałowiec chiński
| to juz nie w tym roku niech odpoczywa bo stracił duzo zieleni |
|
shatus |
PREBONSAI
|
4 |
2 600 |
06-07-2015, 09:46 AM |
| |
|
Wątek: Centrum Bonsai Münsterland Niemcy.
Post: Centrum Bonsai Münsterland Niemcy.
| ładne okazy gratuluje wycieczki |
|
shatus |
Ogrody orientalne i inspiracje
|
4 |
4 971 |
06-05-2015, 06:39 AM |
| |
|
Wątek: Jałowiec chiński
Post: Jałowiec chiński
| WITAM .
Jest to prawdopodobnie odmiana variegata , dostałem go w prezencie wiec sobie ukręciłem zwłaszcza że w tym roku mało u mnie było drutowania jak powiedział tak zrobił :lol: Teraz go zostawiam ... |
|
shatus |
PREBONSAI
|
4 |
2 600 |
06-05-2015, 06:34 AM |
| |
|
Wątek: Lubelski Piknik Bonsai 2015
Post: Lubelski Piknik Bonsai 2015
| Bd jakas relacja z wystawy? |
|
shatus |
Wystawy i spotkania
|
4 |
8 598 |
05-17-2015, 06:20 PM |
| |
|
Wątek: Jałowiec pospolity
Post: Jałowiec pospolity
| witam. powiedz Łukaszu czy tak ciemne linie życia to efekt światla na zdjęciu, jakis specjalny zabieg czy może upływ czasu to sprawił? |
|
shatus |
Dyskusje o Bonsai
|
18 |
7 667 |
05-17-2015, 06:20 PM |
| |
|
Wątek: Jałowiec #2
Post: Jałowiec #2
| jest to jałowiec prince of wales |
|
shatus |
PREBONSAI
|
5 |
2 813 |
05-03-2015, 10:13 AM |
| |
|
Wątek: Jałowiec #2
Post: Jałowiec #2
| witam :D Jałowca tego kupiłem rok temu, przesadzony i przyciety w tym roku ale jako że nie znalazłem odpowiedniej doniczki znów wrócił do dużej donicy ale to moze i lepiej bo ze względu na zmianę kont... |
|
shatus |
PREBONSAI
|
5 |
2 813 |
05-02-2015, 08:21 AM |
| |
|
Wątek: klon palmowy i pierwsze zakupy
Post: klon palmowy i pierwsze zakupy
| stworzenie czegoś z tej sadzonki zajmie ci kilkanaście lat nie lepiej przejść się do ogrodniczego i tam coś wybrać? |
|
shatus |
FORUM DLA POCZĄTKUJACYCH
|
9 |
4 548 |
05-01-2015, 03:26 PM |
| |
|
Wątek: klon palmowy i pierwsze zakupy
Post: klon palmowy i pierwsze zakupy
| Zadne drzeswa krzewy rosnące w naszym klimacie na zewnątrz nie nadają sie do uprawy w domu. Jak chcesz cos do domu to fikus,carmona,ligustr... |
|
shatus |
FORUM DLA POCZĄTKUJACYCH
|
9 |
4 548 |
05-01-2015, 09:11 AM |
| |
|
Wątek: Yamadori 2010
Post: Yamadori 2010
| witam czy skracasz świeczki sosną w tym sezonie co je wykopiesz? |
|
shatus |
PREBONSAI
|
115 |
60 513 |
04-11-2015, 08:30 AM |
| |
|
Wątek: fikus #1
Post: fikus #1
| po defoliacji i drutowaniu |
|
shatus |
PREBONSAI
|
5 |
3 342 |
04-06-2015, 01:58 PM |
| |
|
Wątek: Yamadori 2010
Post: Yamadori 2010
| dąb bardzo mi się podoba. zagęścić trochę i bd super |
|
shatus |
PREBONSAI
|
115 |
60 513 |
04-06-2015, 11:25 AM |
| |
|
Wątek: Fikus
Post: Fikus
|
shatus |
Dyskusje o Bonsai
|
27 |
9 281 |
04-06-2015, 11:23 AM |
| |
|
Wątek: Bluszcz#1
Post: Bluszcz#1
| Bluszcz ten pozyskałem w tamtym roku przez przypadek podczas gdy sąsiedzi usuwali go ze swojego ogródka, zabrałem go i na szybko posadziłem w wiadrze w byle jakiej ziemi. Dzisiaj go przesadziłem do ty... |
|
shatus |
FORUM DLA POCZĄTKUJACYCH
|
1 |
3 011 |
03-22-2015, 02:15 PM |
| |
|
Wątek: fikus #1
Post: Re: fikus #1
| Fikus po zimie tydzień temu go rozdrutowałem bo zaczynał powoli wrastać. fikus poszedł sporo w górę. Teraz wydaje mi się, ze brakuje mu szerokości. Przez zimę zgubił trochę listków i już wiem ze na ko... |
|
shatus |
PREBONSAI
|
5 |
3 342 |
03-06-2015, 06:31 PM |
| |
|
Wątek: Fikus "mumia"
Post: Fikus "mumia"
| fikus całkiem sympatyczny, zagęścisz go bardziej i bd super wygladał :D |
|
shatus |
PREBONSAI
|
18 |
7 785 |
01-03-2015, 03:01 PM |
| |
|
Wątek: "Wdzięczny" fikus
Post: "Wdzięczny" fikus
| Popracuj nad gęstością korony po za tym podoba mi się |
|
shatus |
Dyskusje o Bonsai
|
14 |
5 066 |
12-30-2014, 04:42 PM |
| |
|
Wątek: Keramzyt
Post: Keramzyt
| keramzyt ma dobre wlasciwosci chlonne wiec jako dodatek bd oki |
|
shatus |
FORUM DLA POCZĄTKUJACYCH
|
7 |
3 821 |
12-22-2014, 09:05 AM |
| |
|
Wątek: Keramzyt
Post: Keramzyt
|
shatus |
FORUM DLA POCZĄTKUJACYCH
|
7 |
3 821 |
12-22-2014, 07:31 AM |
| |
|
Wątek: Keramzyt
Post: Keramzyt
|
shatus |
FORUM DLA POCZĄTKUJACYCH
|
7 |
3 821 |
12-21-2014, 09:33 PM |
| |
|
Wątek: fikus #1
Post: fikus #1
| witam fikusa mam a wlaściwie 3 male fikusy od lipca tego roku po okresie aklimatyzacji zlaczyłem je rafia częściowo już się zrosły dzisiaj zmieniłem rafie i częsciowo go ułozyłem tzn głowne galezie a... |
|
shatus |
PREBONSAI
|
5 |
3 342 |
10-18-2014, 05:53 PM |
| |
|
Wątek: cis
Post: cis
|
shatus |
FORUM DLA POCZĄTKUJACYCH
|
5 |
4 818 |
07-19-2014, 11:10 AM |
| |
|
Wątek: cis
Post: cis
| Witam. Parę dni temu dostałem od kolegi cisa który wyjeżdżał za granice za symboliczne piwo. Sam nic w nim nie robiłem to co widać zrobił kolega czy uważacie ze jest już gotowy na jakieś formowanie bą... |
|
shatus |
FORUM DLA POCZĄTKUJACYCH
|
5 |
4 818 |
07-13-2014, 11:23 AM |
| |
|
Wątek: Pomóżcie! Jak przyciąć i jak pielęgnować?
Post: Pomóżcie! Jak przyciąć i jak pielęgnować?
| czemu w tej podstawce jest tyle wody? wylej ja bo moze doprowadzic do gnicia korzeni |
|
shatus |
FORUM DLA POCZĄTKUJACYCH
|
8 |
5 033 |
07-05-2014, 06:58 AM |