• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miłorząb
#1
Witam,

Miłorząb pozyskany dwa lata temu z ogrodu. W między czasie zrobilem odklad powietrzny z czubka. Jest to zdaje się dosc powoli rosnaca odmiana.
W tym roku postanowiłem go włożyć do glinianej donicy. Tym samym wyeksponowalem korzenie do tej pory będące pod ziemią.

Moje pytanie, dla osob ktore mialy doświadczenie z milorzębami, ale i nie tylko. Czy da się i jest sens probować go zapuszczać i ukladać w takiej wysokiej formie? Czy lepiej z czubka zrobić odklad powietrzny, a miłorzeba formować w "pochodnie". Dodam że od dolu pojawaja się nowe pąki. Donica ma ok 30 cm szerokości

Pozdrawiam,
Piotr.




[Obrazek: 4d592efad6fe7612m.jpg]

[Obrazek: 98b021d5e82b40e7m.jpg]

[Obrazek: dcd7c902a63e5b42m.jpg]

[Obrazek: a9233e9fa804af00m.jpg]
  Odpowiedz
#2
Z miłorzęba dużo nie wyciśniesz. Poszukaj inspiracji w już zrobionych bonsai może znajdziesz coś pod swoją roślinę. Myślę że trzymanie go w tak małej donicy na siłę to nie jest dobry pomysł tym bardziej że roślina do wystawiania się jeszcze nie nadaje.
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#3
Cóż, przyznaję troche sie pospieszyłem. Ale byla doniczka byla roslina i tak jakoś samo wyszło Big Grin .

To co napisales Bolas wezmę sobie do serca. W kwestii doniczki. Kiedyś na forum widzialem watek z pieknym bpnsao z milorzeba. Muszę go odszukać. Swoja droga szkoda że rosliny o tak pieknych liściach i fakturze kory, sa tak malo nadajacym sie na bonsai materiałem.
  Odpowiedz
#4
Takie uroki rośliny. Blizny na tym gatunku strasznie długo się goją dlatego też nie wyglądają sympatycznie i trzeba je prowadzić tak jak tego chcą Smile
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości