• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy da się go uratować?
#1
Cześć,

5 lat temu moja mama dostała fikusa na urodziny i sukcesywnie marniał. Czy jest szansa żeby go przywrócić do stanu z dnia zakupu? Confusedhock:

Zabrałem go do siebie, ponieważ mam już jednego i wydaje mi się, że dbam o niego należycie choć, na pewno mam braki ale doszkalam się w wolnych chwilach.

Od razu widać, że nie był przesadzany i wiem, że trzeba to zrobić ale czy teraz, czy może poczekać na odpowiednią porę roku?

Co jeszcze można zrobić? pomocy ! Sad


Załączone pliki Miniatury
       
  Odpowiedz
#2
Można przesadzić jeżeli przekorzenił całą powierzchnię w doniczce do odpowiedniej dla fikusów mieszanki. Fikusy nie lubią suchego powietrza i przenoszenia z miejsca w miejsce. Uwielbiają za to wilgoć w powietrzu ciepło i duuuuużo słońca - tu uwaga nie wszystko słońce dla roślin co dla nas jako jasność. Jak słonecznie za oknem a fikus stoi np w połowie pokoju to tak naprawdę to dla niego prawie ciemna piwnica.
Jeżeli ten drugi daje radę to ten też powinien się ocknąć. Do przywrócenia go do stanu sklepowego potrzebowałbyś szklarni Smile
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#3
Rewelacja! Dziękuję za odpowiedź, zastosuję wszystkie rady prócz tej szklarni, bo z tym będzie problem :wink:
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości