• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jałowiec pospolity "green carpet"
#46
Rafał, napisałeś:
Cytat:Jednakże uważam, że bryłę korzeniową należy podlewać.

Ale nie napisałeś kiedy to robić !!!
W takim razie czy to znaczy, że uważasz iż należy podlewać czy nawet moczyć bryłę korzeniową o zachodzie słońca, bo o tym właśnie terminie dyskutujemy ?

Ja myślę, że powinno się pisać konkretnie i wyczerpująco, tak aby nie było niejasności i możliwości różnych interpretacji tego samego zapisu.

I nie napisałeś również jak podlewać żeby dostarczyć to świeże powietrze !!!

Aby dostarczyć świeże powietrze do bryły korzeniowej, tak potrzebne do wzrostu i rozwoju korzeni, bo zawierające duże ilości tlenu (korzenie w czasie wzrostu zużywają tlen i zamieniają go w dwutlenek węgla) należy podlać bryłę korzeniową w dwukrotnym podejściu:
- pierwsze podlanie jest po to aby nawilżyć dobrze mieszankę glebową,
- drugie podlanie w kilkanaście minut po pierwszym, bardzo obfite, powodujące przelanie bryły korzeniowej (mieszanka jest już nawilżona i więcej wody nieprzyjmuje, więc woda powinna przelewać się otworami drenażowymi) aby wypchnąć z bryły korzeniowej powietrze z dwutlenkiem a zassać świeże powietrze.

Włodek

Ja nie napisałem, że korzenie rosną tylko w nocy. Z tego co wiem to korzenie najlepiej rosną przy temperaturze podłoża około 20 do 22°C, przy 25°C rosną kiepsko, a przy 30° C i powyżej przestają rosnąć. Także biorąc pod uwagę płaskie bryły korzeniowe w doniczkach bonsai i to że korzenie włośnikowe rosną blisko pod powierzchnią jak również nasze coraz bardziej upalne lata, to nie ma dla mnie innego wniosku jak ten, że takie optymalne dla wzrostu korzeni drzew bonsai temperatury istnieją właśnie w nocy.

To tyle w tym temacie i na przyszłość proszę nie rób mnie czy innym forumowiczom jakichś teleturniejów z pytaniem Dlaczego ? lub innym "podchwytliwym pytankiem", bo jesteśmy w większości dorosłymi ludźmi i po prostu jeżeli coś wiesz lepiej a masz do tego podstawy związane z wykształceniem, to napisz merytorycznie swoje zdanie w danym temacie i będzie OK, po co te "egzaminy".

pozdrawiam

Tadek Bednarczyk
  Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości