• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modrzew 03
#41
Jak w kazdej sztuce kanony sa potrzebne i niezbędne. I nieporozumieniem jest stwierdzenie, ze niby to ma ograniczać rozwój artysty..Bo np. mozna ukształtować sobie sosnę na kształt drzewa liściastego i pewnie tez będzie dobrze, bo taka wizję ma autor, artysta, a ze to bedzie tylko drzewko posadzone w doniczce, a nie bonsai to nie ma znaczenia....
Majac na uwadze sztuke, artyzm, to szachy tak samo jak bonsai jest sztuką, artyzmem, i nie kryja tego wielu znanych szachistów i mowi o tym wielu trenerów. Wielu myśli, ze to tylko przesuwanie drewnianych czy plastikowych figurek po szachownicy, ale ile w tym fantazji, finezji, dynamizmu, tak samo jak w bonsai. Ale tu i tu potrzebne sa pewne kanony, zasady bez których nie da sie dobrze grać, tak samo jak nie mozna dobrze wykonac bonsai!
Chyba nigdy Pan nie widział obrazow namalowych ręką artysty, ktora niemal przypominał zrobione zdjęcie. "Niemal" ale nie dokładnie. Ile w tych obrazach było dynamizmu, ładunku emocjonalnego, ruchu i piękna i wcale nie musza to byc obrazy impresjonistyczne, bo to zalezy od punktu widzenia!. Czy taki obraz to kicz?nie? Raczej kiczowy punkt widzenia odbiorcy!
Proszę sobie przypomniec jak jeden z forumowiczów zarzucił Panu, ze w pewnej sośnie "ukształtował" Pan gałąź na kształ wędki. I co Pan wtedy zrobił? Pokazal zdjęcie sosny z natury, która taka wędke miała i uznał Pan, ze to normalne, bo tak jest w naturze, wiec zaprzecza Pan sam sobie.
Te "formy dzieła", ktore Pan niby pokazuje tez nie maja nic wspolnego z artyzmem, a jedynie z drzewkami posadzonymi w doniczce, które dumnie Pan nazwał "Bonsai"
M K
  Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości