• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ficus retusa - biały nalot i czerwone pajączki
#1
Witam.
Jestem nowy zarówno na forum jak i w posiadaniu przyjaciela w postaci bonsai.

Na urodziny dostałem ficusa retusa, 8letni okaz.
Idealny na początek, dodatkowo trzymany w domu.

Po zaledwie kilku tygodniach w okolicy mchu zaczął gromadzić się biały nalot/osad. Po przeszukaniu Internetu, były dwie opcje abo twarda woda, albo jakaś pleśń. Postanowiliśmy zajrzeć trochę głębiej, więc wycięliśmy mech, pod mchem było czysto. Następnie po kilku dniach znowu się zaczął robić taki biały nalot.
Dodatkowo nalot też występuje od spodu doniczki. Dodatkowo wodę do podlewania specjalnie przegotowałem aby zmniejszyć ilość kamienia w wodzie. Proszę o pomoc, i poradę czy to co widać na zdjęciach to pleśń ? A może grzyb w mykoryzie ?

Aktualnie nie podlewam go, co najwyżej popołudniem/ wieczorm raz na jakiś czas spryskam wodą ( aby zrzucić kurz z niej).
Drzewko stooi obok okna balkonowego, które przez pogodę już jesienną 99% czasu jest zamknięte.
Temperatura w pomieszczeniu utrzymuje się na poziomie 19/20 stopni.

Dodatkowo chciałbym się upewnić. Od czasu do czasu widzę że wokół drzewka w doniczce chodzą sobie takie mautkie czerwone pajączki. To chyba nic złego ?

Obawiam się bo średnio co dwa/trzy dni gubi jeden/ dwa listki które czasem mają takie lekko widoczne plamki(żółte). Pomimo tego ciągle wyrastają mu młode.


Załączone pliki Miniatury
           
  Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości