• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki i WWW o suiseki
Hej, hej
Parę drzewek już w mojej kolekcji bonsai ma się dobrze od dłuższego czasu więc pomyślałem, że przestanę je męczyć i dla odprężenia spróbuję czegoś nowego, np. suiseki.
Do wszystkich speców w tym temacie, jeśli macie jakieś dobre strony lub książki godne polecenia to podzielcie się tą wiedzą tutaj.

PS. tak na marginesie to po wprowadzeniu AKTA czy czegoś tam nic na necie nie można znaleźć. Chodzi mi mianowicie o książki o suiseki, żeby najpierw sobie poczytać zanim zacznę znosić gruz do domu. Macie na to jakąś radę. :wink:

Pozdrowienia dla zbieraczy i hodowców drzewek.
MOD: Proszę uzupełnić profil zgodnie z regulaminem forum o imie i nazwisko. W przeciwnym razie konto zostanie zlikwidowane w przeciągu 7 dni.
  Odpowiedz
Jeżeli poważne książki to tylko Willy Benz - bardzo przesympatyczny pan, najlepszy ze zbieraczy suiseki w Europie. Niestety całkiem niedawno zmarł.
[Obrazek: 51KHh8cNbdL._SS500_.jpg]
[Obrazek: 016180.jpg]

Jedyne polskie opracowanie z 2004roku to:
[Obrazek: 4_UNIV-1110.jpg]
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
A ma ktoś z was te pozycje w wersji elektronicznej. Bo ciężko to znaleźć gdziekolwiek. Albo może znacie jakąś księgarnie w której można to zamówić lub kupić na miejscu.

PS. a jakieś książki o kusamono? Tak przy okazji Big Grin
MOD: Proszę uzupełnić profil zgodnie z regulaminem forum o imie i nazwisko. W przeciwnym razie konto zostanie zlikwidowane w przeciągu 7 dni.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości