• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modrzewiowy "kołek"
#1
Po "odkładzie powietrznym" pozostał mi "kołek" w donicy z ciekawym układem korzeni którego postanowiłem wykorzystać do dalszego formowania.W pierwszym roku wyznaczyłem zarys shari na pniu i ułożyłem główne gałęzie.Następny rok to praca nad shari i osadzenie w płytszej donicy ze zmianą kąta nasadzenia.W roku obecnym modrzew został posadzony na niedużej płycie z łupka (jako podłoże została wykorzystana akadama i keto). Na zdjęciach historia "kołka".Dla chętnych krótki film,który przedstawia modrzewia ze wszystkich stron oraz kilka szczegółów http://www.youtube.com/watch?v=4dZPZPHjp...e=youtu.be


Załączone pliki Miniatury
               
Pozdrawiam!
  Odpowiedz
#2
Piękne to mało powiedziane... Smile
  Odpowiedz
#3
Przepraszam Cię, ale mnie się nie podoba. Wygląda jak jakiś stworek Big Grin Poza tym optycznie wywraca się w prawo.
Wg mnie, jeżeli już idziesz tą drogą, to utnij czubek i stwórz nowy z lewej gałązki. Ewentualnie tworząc nowy, stary zostaw, aby pracował na grubość drzewka.
Tylna dolna gałązka powinna tworzyć tło, lekko wchodząc na lewą stronę, albo i mocniej, jako 1wsze piętro Smile


Załączone pliki Miniatury
   
  Odpowiedz
#4
Brak czasu nie pozwolił na szybszą odpowiedz a i zdjęcie chciałem uaktualnić. Co do pogrubiania pnia -nie pragnę go pogrubiać,zostało już zrobione shari i jedyne zabiegi na pniu to delikatne wycinanie przerastającego kalusu. Ułożenie gałązek lub wycięcie (rezygnacja z niektórych)-do ułożenia zostały wykorzystane praktycznie wszystkie istniejące gałęzie (a z tym wiąże się to, że nie wszystkie w ostatecznej formie drzewa są potrzebne, część można skrócić lub usunąć) Zostawiłem pewne pole do działania gdyby coś nie wyszło.Jedyne zmiany jakie przewiduje to wydłużenie i rozbudowa gałęzi nad pniem, co przesunie "ciężar drzewa " w lewą stronę. Za uwagi dziękuję.


Załączone pliki Miniatury
   
Pozdrawiam!
  Odpowiedz
#5
Mirek jak dla mnie wygląda on bardzo nienaturalnie. Szczególnie razi kuszowate wygięcie dwóch najgrubszych gałązek.

   

Moim zdaniem powinieneś potraktować to drzewo dosłownie jako pochylające się pod wpływem wiatru i wtedy gałązki głównie w prawą stronę .

Ja osobiście widzę to tak .

   
  Odpowiedz
#6
Mnie nadal się ta kompozycja nie podoba. Masz sympatyczny gatunek ładną roślinę z dość dobrze wykonanym martwym ale nijak nie komponuje się w niej forma pochylona z wiatrową.
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości