• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Festiwal Bonsai Wojsławice - 20 lat bonsai w Polsce
#1
Międzynarodowy Festiwal Bonsai Wojsławice 23-24 czerwca 2018

Szanowni Państwo

Z wielką radością chcemy Was zaprosić do wzięcia udziału w wystawie „Dwadzieścia lat bonsai w Polsce”. Będzie honorem dla nas gościć Was w przepięknym miejscu jakim jest Arboretum w Wojsławicach znanym ze wspaniałych kolekcji rododendronów i innych unikalnych drzew.

Chcemy aby ta wystawa była podsumowaniem dwudziestu lat klubowej działalności i możliwością zaprezentowania swojego dorobku osobom, z którymi zaczynaliśmy wspaniałą przygodę z bonsai począwszy od założenia Klubu Bonsai Polska, Polskiej Asocjacji Bonsai, Klubu Tanuki, Wielkopolskiego Klubu Bonsai oraz Bonsai Juku. Mamy nadzieję, że udział w wystawie wezmą także osoby niezrzeszone, które równie serdecznie zapraszamy. Wiemy, że bez Was nie byłoby polskiego bonsai. Liczymy na to, że przyjedziecie ze swoimi drzewkami i będziecie wspólnie z innymi uczestnikami pasjonatami bonsai brali czynny udział w wymianie doświadczeń oraz we wspólnej zabawie tak jak to było za „starych dobrych czasów”.

Chcemy nadmienić także to, że przyjazd i udział w naszej wystawie zapowiedziało wielu bonsaistów - naszych przyjaciół z całego świata między innymi z Chin, Indii, Japonii, Indonezji, Anglii, Czech, Litwy, Argentyny i Niemiec .

Z poważaniem,
Komitet organizacyjny wystawy
„Dwadzieścia lat bonsai w Polsce”

Wszelkie informacje dotyczące naszej wystawy znajdziecie na stronie http://bonsaiklub.pl/index.php/miedzyna ... al-bonsai/Festiwaluhttps://www.facebook.com/events/116698899013695


Załączone pliki Miniatury
   
  Odpowiedz
#2
Są jakieś limity co do ilości wystawianych drzew? Do kiedy trzeba się zadeklarować?
  Odpowiedz
#3
W chwili obecnej tworzymy program całej wystawy, mierzymy metry wystawiennicze itd. słowem komitet organizacyjny działa aby ta wystawa była wielkim świętem polskiego Bonsai.

Ilość drzew jest zależna od ilości miejsca lecz minimum jedno gwarantujemy dla każdego Big Grin ... jak policzymy ilość osób zajmujących się Bonsai to trochę tego będzie. Jak pojawi się opcja wystawienia drugiego drzewa to na pewno damy znać.
  Odpowiedz
#4
fajne przedsięwzięcie Smile mam nadzieję że wyjdzie z tego konkretny bonsai event
Sebastian Żydek
fb <!-- m --><a class="postlink" href="https://www.facebook.com/sabamiki.bonsai">https://www.facebook.com/sabamiki.bonsai</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://bonsaisabamiki.freehost.pl">http://bonsaisabamiki.freehost.pl</a><!-- m -->
  Odpowiedz
#5
W najnowszym wydaniu "Szkółkarstwa" (dla tych co nie kojarzą: miesięcznik dla szkółkarzy, ogrodników itd.) promocja wystawy już jest :wink:


Załączone pliki Miniatury
   
Pozdrawiam - Bartek Koblański
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.flower-garden.pl">http://www.flower-garden.pl</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.bonsaiempire.pl">http://www.bonsaiempire.pl</a><!-- m -->
  Odpowiedz
#6
Miło Nam poinformować, że wszelkie informacje odnośnie Wystawy z okazji 20-lecia Bonsai w Polsce znajdziecie od tej chwili na oficjalnej stronie Festiwalu Bonsai w Wojsławicach. Zapraszamy do rejestracji drzew oraz zapisów na Galę Wieczorną, która odbędzie się w Hotelu Niemcza SPA, naszego partnera w organizacji festiwalu.
Komitet Organizacyjny Wystawy

http://bonsaiklub.pl/index.php/miedzynar...al-bonsai/
  Odpowiedz
#7
Rozumiem, że wystawiamy drzewa związane z historią tych 20 lat? Kto się wybiera?
  Odpowiedz
#8
Każdy rok z tych 20tu jest ważny choć na FB spotkałem się z twierdzeniem że już te 20lecie dawno minęło Smile)
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#9
jakies namiary na noclegi ?? oprócz Hotelu Niemcza
Sebastian Żydek
fb <!-- m --><a class="postlink" href="https://www.facebook.com/sabamiki.bonsai">https://www.facebook.com/sabamiki.bonsai</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://bonsaisabamiki.freehost.pl">http://bonsaisabamiki.freehost.pl</a><!-- m -->
  Odpowiedz
#10
Aktualne informacje na naszej stronie http://bonsaiklub.pl/index.php/miedzyna ... al-bonsai/
  Odpowiedz
#11
Sebastian, też się wybieram i robiłem już przegląd noclegów w okolicy.
Poza tego co można wyhaczyć agroturystykę na Booking com to rozważałem:
palac-kietlin.com
podtujami.noclegiw.pl
zajazdprzerzeczyn.pl
To w promieniu tak około 6 km.

Samo arboretum ze zdjęć wydaje się być urzekającym miejscem. Piękne okoliczności na wystawę :)
Moje donice bonsai z Yixing
  Odpowiedz
#12
Witamy Was serdecznie po zebraniu. Dużo się działo Smile - organizacja idzie pełną parą. Czeka nas wspaniała impreza w zacnym gronie.

W chwili obecnej pracujemy nad zagospodarowaniem przestrzeni wystawienniczej i mamy do Was prośbę. Pomóżcie nam oszacować liczbę wystawionych eksponatów.

Jak nie jesteście jeszcze zdecydowani to przy pomocy tego szybkiego formularza możecie dać nam znać czy chcecie wystawić swoje drzewo, kompozycję lub suiseki https://form.jotformeu.com/80633424109350

Oczywiście pod tym adresem http://bonsaiklub.pl/index.php/rejestracja-drzewa/ działa już pełny formularz rejestracji dla wystawców już zdecydowanych.
Z pozdrowieniami od Komitetu Organizacyjnego Big Grin
  Odpowiedz
#13
Witamy Was serdecznie. Licznik bije i do wystawy pozostało nam jeszcze 44 dni !!! Na pewno po wystawach w Nadarzynie, Książu i wspaniałym kongresie w Arco we Włoszech jesteśmy już wszyscy dobrze rozgrzani przed największa wystawą bonsai w Polsce w tym roku. Serdecznie zapraszamy do rejestracji roślin na wystawę w Wojsławicach i przypominam że termin zgłoszenia drzew przypada na 1 czerwca 2018 roku a każdy może zgłosić 1 Eksponat główny oraz 1 Eksponat
rezerwowy , przy czym każdy eksponat wymaga osobnego zgłoszenia, (w przypadku wolnej liczby miejsc do wystawienia eksponatów, spośród Eksponatów rezerwowych wybrane zostaną eksponaty celem uzupełnienia całości ekspozycji). Wszelkie informacje, formularz rejestracji roslin znajdziecie tutaj http://bonsaiklub.pl/index.…/miedzynarod...al-bonsai/
  Odpowiedz
#14
Program wystawy puchnie Smile

piątek, 22 czerwca 2018

10:00 – 18:00 Budowa wystawy
18:00 – 22:00 Rejestracja drzew

sobota, 23 czerwca 2018

10:00 – 17:00 Wystawa drzew bonsai oraz obrazów kakemnono
10:00 – 14:00 Konkurs Nowych Talentów Bonsai
10:00 – 17:00 Wystawa fotografii Włodzimierza Pietraszki – Akademia Bonsai „Magia orientalnych ogrodów – Japonia, Chiny, Korea”
12:00 – 12:30 Oficjalne otwarcie wystawy „20 lat bonsai w Polsce”
12:30 – 13:00 Pokaz tańca jiutamai/nihon buyo: Tokijyo Hanasaki / Hana Umeda
13:00 – 17:00 Pokaz formowania: Vaclav Novak / Włodzimierz Pietraszko / Robert Steven / Chen Yougui
14:00 - Pokazy Kendo - Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI i Klub Kendo Ryushinkai
19:30 – 1:00 Gala Wieczorna

niedziela, 24 czerwca 2018

10:00 – 17:00 Wystawa drzew bonsai oraz obrazów kakemnono
12:00 – 13:00 Wernisaż wystawy fotografii Włodzimierza Pietraszki – Akademia Bonsai „Magia orientalnych ogrodów – Japonia, Chiny, Korea”
13:00 – 17:00 Pokaz formowania: Kevin Willson / Grzegorz Sowiński / Zhang Xuming / Kastutis Ptakauskas / Milan Roskos
  Odpowiedz
#15
https://www.facebook.com/PolskaAsocjacj ... 437359581/
  Odpowiedz
#16
Z tego co już Wiemy hotel Niemcza Spa jest już pełny naszych gości i trzeba szukać noclegów w innym miejscu w okolicy. Zapraszam serdecznie do rejestracji miejsc na galę wieczorną z rozdaniem nagród. Zapisy tylko do środy 20 czerwca 2018 - ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA więc zachęcam jeszcze raz do rezerwacji miejsca - http://bonsaiklub.pl/index.php/rejestra ... wieczorna/
  Odpowiedz
#17
Jeżeli ktoś nie dał rady dotrzeć do Wojsławic, to poniżej mała próbka tego, co działo się na wystawie.

http://bonsaiklub.pl/index.php/miedzynar...8-relacja/

http://bonsaiklub.pl/index.php/miedzynar...a-czesc-2/
  Odpowiedz
#18
magia internetu. Dzięki! Smile
Pozdrawiam,
ŁukaszSz
http://bonsai-niwaki.blogspot.com
  Odpowiedz
#19
Cześć

Niestety dość długo bardzo nie zaglądałem na forum PAB, aż wreszcie chcąc zamieścić zaproszenie na Wystawę Nobuyuki Kajiwara & Friends wreszcie zajrzałem.
I z dużym zaciekawieniem obejrzałem fotoreportaże i film z Waszej wystawy w Wojsławicach z okazji 20-lecia Bonsai w Polsce. Zadziwiła mnie bardzo duża ilość elementów uzupełniających: kusamono i kamieni postawionych przy drzewach bonsai jak również powieszonych przy nich zwojów z grafiką lub kaligrafią japońską. Nigdy na wystawach PAB takiej ilości tych elementów nie było. I stąd moje pytanie:
Po co zostały te w/w elementy użyte i jaką rolę one pełnią w Waszych ekspozycjach drzew bonsai ?

pozdrawiam

Tadek Bednarczyk
  Odpowiedz
#20
Skrole obniżały brzydotę i monotonność starych murów oraz drzwi do stodoły tworzących nijakie tło dla drzew które na tej wystawie grały pierwsze skrzypce. Kusa i kamole były wizją każdego wystawcy z osobna niestety miejsca było mniej niż chętnych na zaprezentowanie swoich drzew i prezentacji tego do czego doszliśmy przez ostatnie 20lat.
Jeżeli ktoś miał swoją wizję alkowy to tak wystawiał swoją roślinę z akcentem więc jeżeli coś w tym było nie po twojej myśli trzeba pytać samego wystawiającego.
Skrole zawsze były u nas prezentowane jako oddzielna część wystawy jakbyś był na tych wystawach to byś wiedział.
Mam nadzieję że zapytasz Piotra Czerniachowskiego co u niego robiły zbroje samurajskie Smile
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#21
Tadeuszu, to pytanie powinieneś zadać osobom wystawiającym swoje drzewka na wystawie. Organizatorzy udostępnili im miejsce i nie ingerowali w zawartość przedstawianych prac. Jeżeli ktoś chciał postawić obok bonsai kamień to stawiał jeżeli chciał zawiesić skrol to go wieszał.
Na wystawie w Wojsławicach nie prezentowaliśmy "Naszych" drzew bonsai bo jako stowarzyszenie takowych nie mamy. Na wystawie swoje prace prezentowały osoby zrzeszone i niezrzeszone ci, którym zależało na wspólnym świętowaniu 20lat bonsai w Polsce. W przeciwieństwie do twojego środowiska nie dzielimy świata bonsai na drzewa nasze i drzewa "obce".
Wracając do "elementów uzupełniających" to nigdy nie byłem ich zwolennikiem. Moim zdaniem pełnią one funkcję odwracania uwagi od wystawianego drzewa. Dla mnie bonsai jest podmiotem, żywą rzeźbą, która nie potrzebuje opowieści w postaci skrola bo sama mówi za siebie. Wyobraź sobie Venus z Milo z pelargonią uzupełniającą jej "flow". Czy to miałoby sens?
Włodzimierz Pietraszko
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.bonsai.pl">www.bonsai.pl</a><!-- w -->
  Odpowiedz
#22
A do mieszanki glebowej dosypujemy jeszcze pieprzu, żeby kompozycja nabrała pikanterii......
Krzysztof
Znać drogę to jedno,a podążać nią to całkiem co innego
  Odpowiedz
#23
W tym miejscu był post Michala Golebioskiego pisownia oryginalna( tak się podpisywał). Był napastliwy stronniczy i wulgarny.
  Odpowiedz
#24
O
  Odpowiedz
#25
Koledzy, zostawmy te bitwy słowne, proszę. Lepiej na spokojnie a za to konstruktywnie podyskutować

Włodek

Sorry, że nie odpowiedziałem wcześniej ale nie mogłem, nawał pracy służbowej mi nie pozwolił.
W każdym razie po przeczytaniu Twojej wypowiedzi, cytuję:
Cytat:Dla mnie bonsai jest podmiotem, żywą rzeźbą, która nie potrzebuje opowieści w postaci skrola bo sama mówi za siebie.

zdałem sobie sprawę, że tak na prawdę to Ty i ja żyjemy czy też działamy w dwóch odrębnych światach bonsai. Ja z kolegami z Bonsai Juku poprzez naukę u Nobu, który znowu uczył się w rodzie Kato, mamy swój świat tradycyjnej japońskiej sztuki bonsai.
A Ty masz swój świat bonsai, nie wiem jak go określić, powiedzmy że jest to nowoczesne bonsai artystyczne. Bez urazy jak masz inne określenie na Twoje bonsai to je podaj.
W każdym razie zdałem sobie sprawę że byłem niemądry starając się przekonywać Ciebie do swojego tradycyjnie japońskiego bonsai, a Ty też byłeś delikatnie mówiąc nierozsądny chcąc mnie przekonać co do wyższości Twojego bonsai nad moim. To było w obie strony niewykonalne bo nasze światy bonsai to są dwa całkowicie odrębne światy, nie do pogodzenia po prostu.
Teraz jedyne co mnie trochę męczy to to, że chciałbym bardziej zrozumieć Wasz świat bonsai, jego tezy i nazwijmy to filozofię, gdyż ogólnikowe krótkie stwierdzenie, że drzewo bonsai jest żywą rzeźbą, która odzwierciedla artystyczną wizję jego twórcy (chyba coś takiego napisałeś w naszych poprzednich niemądrych dyskusjach) to dla mnie trochę za mało, nie bardzo to rozumiem. Poza tym jeszcze chciałbym się dowiedzieć, czy Twój świat bonsai to wyszedł Ci z Twoich przemyśleń, czy też zaakceptowałeś naukę któregoś z Mistrzów bonsai japońskich czy z reszty świata ?

Tadek Bednarczyk
  Odpowiedz
#26
Tadziu ty nie musisz poznawać „mojego świata bonsai”, bo go znasz doskonale. Na tyle stary nie jesteś aby zapomnieć o tym, jak zabierałem ciebie i Bogdana Pociaska na wystawy do czeskich Libochowic i na „Ginko” do Belgii. Tam podobnie jak i ja fascynowałeś się pięknymi drzewami oraz pokazami bonsai.
W moim świecie bonsai nie ma mistyki narzucanej przez mistrzów. Moje podejście do bonsai zostało ukształtowane poprzez kontakty z wieloma twórcami na przestrzeni ponad 30 lat poprzez uczestnictwo w wystawach i pokazach bonsai na całym świecie. Ja niczego nikomu nie narzucam tylko chcę pokazać, że bonsai jest sztuką bez granic i każdy ma prawo do swojej twórczości na swoich zasadach. Szkoda, że pomimo zaproszenia na wystawę, na której świętowaliśmy 20 lat klubowego bonsai w Polsce nie było ciebie oraz twoich kolegów z kręgu Nobu. Zaproszenie to przekazałem osobiście na ręce Bogdana i Kornela, których spotkałem podczas wystawy Noelanders Trophy i prosiłem ich o przekazanie tej informacji tobie i pozostałym kolegom, z którymi mają kontakt. Pomijam to, że super było spotkać się po wielu latach ponieważ była to okazja do rzeczowej wymiany poglądów. Szkoda, bo to nie powtórzy się zbyt szybko, a starzejemy się coraz bardziej.
Ale, ale..
Jeszcze jedno. Do dyskusji włączył się Michal Golebiowski. Kto to jest? Czy to twój kolega, bo jeżeli tak to zwróć mu uwagę , że zachowuje się wulgarnie i nieprzyzwoicie.
Przypominam, że podjąłeś się także odpowiedzi na moje pytania w imieniu Rałała Ulfiga. Nie wiem dlaczego, ale niech i tak będzie.
Włodzimierz Pietraszko
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.bonsai.pl">www.bonsai.pl</a><!-- w -->
  Odpowiedz
#27
Cześć

Mam dużo pracy w prowadzonym przeze mnie projekcie, tak więc mam mało czasu na pisanie na forum. Zacznę najpierw od spraw porządkowych.

Włodku
Michała Golebiowskiego poznałem tylko przez internet, lubił czytać moją pisaninę o bonsai na forum Reidojo - tak mi się przynajmniej wydaje. Stanął w swoim rozumieniu w mojej obronie. Ja napisałem do niego na priva i on usunął treść swoich postów, bo samych postów nie mógł usunąć - Admin zablokował mu wczoraj tą funkcję, ciekawe dlaczego. Już puste posty usunął Kol. Bolas. W każdym razie ja poprosiłem Michała żeby usunął swoje posty, bo ich ton i treść są nie na miejscu i powodują, że przechodzi na ciemną stronę mocy, na stronę brutalnego trollingu i hejtu, którym od wielu lat przy każdej mojej wypowiedzi na tym forum PAB, posługiwali się Twoi Włodku uczniowie i inni zaprzyjaźnieni z Tobą ludzie, aby mnie i moje wypowiedzi wyśmiać i poniżyć. I przyznam z przykrością, że nigdy nie było na ten złośliwy i prześmiewczy hejt negatywnej reakcji ani Twojej ani Admina a Moderatorzy to się nawet dołączali do tego procederu. Wiesz dobrze o czym piszę: sekta Nobu i jeszcze o wiele gorsze, a jeden post był tak obrzydliwy, że nie daruję do końca moich dni, nawet jak będę już staruszkiem chodzącym o lasce to jak spotkam tego gościa to przywalę w ten głupi łeb tą swoją lagą. Także gdybyś lata temu przy pierwszym takim hejtowskim poście jakiegoś młodziaka napisał, że znasz się z Tadkiem od prawie 20 lat i nawet jak ostro z nim dyskutujesz na forum, to "wara Wam od tego", to na pewno nasze relacje byłyby inne niż były.
Wracając do meritum to ja załatwiłem Twoją sprawę z Michałem, a teraz załatwię sprawy z kolegami z PAB.
Do Przemka Radomyskiego -
wiesz, połowa mojej rodziny czyli cała rodzina ze strony ojca mieszka w Siedlcach i w siedleckiem i są to bardzo mili i grzeczni ludzie i ja myślałem, że wszyscy z tamtych stron są tacy. Lecz myliłem się, bo Ty człowieku nie znasz słowa "przepraszam" - piszę oczywiście w kontekście "nie obejrzałem filmu z Manghhi pomyliłem się, przepraszam"

Do Silvera
Udzielasz się i piszesz na forum PAB od 3 lat, czytałem Twoje wypowiedzi i myślałem sobie, że to całkiem rozsądny młody bonsaista się wypowiada. Ale jak zobaczyłem te Twoje dwa ostatnie humorystyczne dla Ciebie ale dla mnie złośliwe posty, to chciałem Ci napisać: "w bonsai jesteś jeszcze cieniutki i jeżeli chcesz się przypodobać swojemu Nauczycielowi to zamiast pisać takie rzeczy to lepiej spróbuj zrobić sam jakieś dobre drzewo i postaw przed Włodkiem, na pewno to będzie bardziej się podobało, niż te bzdury co wypisujesz".
Ale jak zobaczyłem na Twoim profilu, że masz już 51 lat to Ci piszę:
"Wstydź się Pan, Panie Krzysztofie".

To tyle spraw porządkowych, postaram się jeszcze dzisiaj wrócić do merytorycznych tematów.

Tadek Bednarczyk
  Odpowiedz
#28
Tadziu. Nie obchodzi mnie gdzie i przez co poznałeś tego człowieka. Ważne jest to, jak on się zachował. Polecając mu to aby usunął post w którym między innymi obrażał mnie, dajesz przyzwolenie na tego typu zachowania. Gdyby ten post został na swoim miejscu wszyscy wiedzieli by o co chodziło, a tak dzięki twoim radom sprawa została zamieciona pod dywan. Jest to obrzydliwe. Nie chcę rozwijać tego tematu ale przypomnę ci nasza rozmowę kilkanaście lat temu w Zbraslawiu, gdzie prosiłem cię o to abyś reagował na hejt który zalewał mnie na forum. Powiedziałeś wtedy że to nie twoja sprawa, więc o co teraz chodzi? Była okazja do spokojnych rozmów w Wojsławicach ty olałeś to wiec nie zaśmiecaj internetu sprawami nieważnymi dla wszystkich, bo dorosłe życie ma swoje wymagania.
Ale dość tego!
Zadałem pytania Rafałowi Ulfigowi ty miałeś podobno na nie odpowiedzieć, więc zostaw te brudne sprawy i przejdź do meritum. Nie musisz się śpieszyć tylko przestań na miłość boską kluczyć po tematach pobocznych.
Włodzimierz Pietraszko
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.bonsai.pl">www.bonsai.pl</a><!-- w -->
  Odpowiedz
#29
Teddy napisał(a):"Wstydź się Pan, Panie Krzysztofie".
Tak się zawstydziłem że się zrumieniłem.

Panie Tadeuszu ,forum jest miejscem publicznym gdzie każdy może się wypowiedzieć. W obrębie tego wątku nie użyłem w swoim poście żadnych skierowań personalnych które by kogokolwiek atakowały. Zdaję sobie sprawę z tego że nie wszystkim moje posty mogą się podobać,ale w regulaminie forum nic nie jest napisane o tym że takie mają być. Jest natomiast wzmianka że wypowiedzi powinny mieć na celu wywołanie dyskusji i wymianę poglądów a nie atakowanie ludzi. Jak Pan zauważył wpis był humorystyczny /szkoda że nie ma Pan poczucia humoru / i miał na celu rozładować dziwne napięcie które sam Pan wywołał swoimi pytaniami z repertuaru kompletnego laika. Dziwi to o tyle że zadaje je osoba , można by powiedzieć z "branży ".
" Po co kusamono, kamienie, po co zwoje z grafiką i kaligrafią??? " a nie korciło Pana żeby zapytać po co na tej wystawie były drzewka Bonsai? W Wojsławicach zorganizowaliśmy wystawę drzewek Bonsai na której to wystawie wspomniane drzewka odgrywały kluczową rolę.Jest w naszym kraju parę osób które potrafią zorganizować wystawę bonasi a potem stwierdzić że tak naprawdę to nie o Bonsai im chodziło. Czyżby Pan również podzielał te stanowisko?
Nigdy nie twierdziłem że w Bonsai jestem orłem i "ameryki "Pan nie odkrył mówiąc że jestem cieńki. Słyszałem natomiast że Pan zapowiadał się na orła tylko nic z tego nie wyszło. Nie bardzo rozumiem również co ma do rzeczy mój wiek. Nigdy nie ukrywałem ile mam lat i nie sądzę aby to była wartość która albo mnie promuje albo dyskwalifikuje. Szybko się uczę i wierzę ze za parę lat będę dobrym bonsaistą. Niestety pan tego nie zauważy bo jak zostało już wcześniej powiedziane żyje Pan w innym świecie. Co do rady której Pan udzielił ,abym stawiał przed swoim nauczycielem drzewka to chciałbym powiedzieć że robię to już od dawna kilka razy w miesiącu. Na koniec warto by powiedzieć " do widzenia " albo "do zobaczenia " tylko że ani jedno ani drugie nie wchodzi w rachubę. Mogłoby się okazać że wpadnie Pan na pomysł aby przywalić mi tą swoją lagą a wtedy musiałbym oddać.Sukcesów życzę.......
Krzysztof
Znać drogę to jedno,a podążać nią to całkiem co innego
  Odpowiedz
#30
Kilka sprostowań dla Tadeusza. Ustawienia forum pozwalają na edycję postów przez kilka pierwszych godzin nie wiem ile dokładnie bo nie jestem Administratorem nie mam możliwości tego skontrolować i odpowiedzieć dokładnie - jest to zrobione po to by takie właśnie sytuacje, że ktoś coś napisał potem to usunął i nie było po tym śladu nie miały miejsca. Kolega zmieścił się w czasie więc zadziałaliście wystarczająco szybko. Kolega nazwijmy go Anonim nie mógł ich usunąć bo nikt nie ma takiej możliwości poza Moderatorami i Adminem edytował je do literki "O". Nie potrafię się odnieść do jego wpisu bo go nie widziałem ale myślałem, że to zwykły błąd podczas pisania i powtórzony post z automatu jako Moderator usunąłem ponieważ wydłuża niepotrzebnie ekran.
Przemek Radomyski nie należy do Polskiej Asocjacji Bonsai więc proszę go ani jego wypowiedzi nie utożsamiać z tą organizacją. Asocjacja to zrzeszenie ludzi o różnych poglądach na sztukę bonsai nie zawsze zbieżną ale chcących od czasu do czasu się spotkać i zrobić coś wspólnymi siłami.
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości