• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ficus marketsai
#1
Cześć
Jak polowałem na jakiegoś fajnego małego ficusa wśród marketowych marchewek to nic ciekawego nie było...aż tu przypadkiem wpadł taki oto miły odmieniec ... cena 24zł także aż szkoda było zostawiać.
   
Zdecydowałem , że na początku przesadzać nie będę, poczekam aż się zaaklimatyzuje i wzmocni ... Pierwsza myśl to poszerzenie zieleni tak aby pasowała do pnia i zakryła szczepienie. Co o tym sądzicie?
   
  Odpowiedz
#2
Fikus po tym sezonie wygląda tak. Na wiosnę pójdzie do innej donicy plus kolejne druty i cięcie.
   
  Odpowiedz
#3
Może zmiana donicy na bonsaiową?
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#4
Tak właśnie o tym myślałem... Drzewko jest bardzo mocno ukorzenione i nowe wiązki korzeni w trakcie sezonu już wychodziły z donicy. Ogólnie roślina była pod dobrą opieką, nie męczona, dlatego myślę jest teraz w dobrej kondycji.
Co do nowej donicy to mam mały dylemat bo nie wiem jaką dużą kupić. Moja koncepcja się lekko zmieniła na taką jakby bujniejszą/wyższą wersję:
   

Ogólnie w necie mało jest marchewek, wyprowadzanych na bonsai i moje poszukiwania doniczki rozpocząłem od przeszukiwania zdjęć profesjonalnych drzewek. Bardzo podobają mi się owalne, nieglazurowane donice...ale np. widziałem też zwarte grubaśne klony w prostokątnych i taki kontrast kształtów też ładnie wygląda.
Co do koloru pojemnika to waham się pomiędzy beżem, brązem lub przypalaną do bardzo ciemnego brązu. Raczej nie żaden krzykliwy kolor typu czerwony, niebieski...
  Odpowiedz
#5
Wreszcie udało się przesadzić. Na zdjęciu jest trochę przekłamanie proporcji bo doniczka jest nieco z przodu a drzewko lekko odchyla się do tyłu.
Zieleń też wygląda na trochę chaotyczną ale to kwestia tego że część drutów musiałem zdjąć a i niektóre pędy zostały odcięte.


Załączone pliki Miniatury
   
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości