• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ekspozycja Bonsai - zasady, teoria i praktyka
#16
Michał

No chyba nie podejrzewasz, że zhakerowałem stronę Mortena Albeka i to ja dodałem tą prezentację o wystawianiu bonsai i o tym "flow". Ja nie wiem dlaczego w swojej książce Morten nie używał tego pojęcia, a w tej prezentacji zaczął o tym pisać. Wiesz czytałem jego CV i tam było napisane że często jeździ do Japonii, to może tam tą wiedzę zdobył, już po wydaniu tej książki, ale to nieistotne. Wiesz Twój wpis o tym że flow wysępuje w suiseki, bo tak napisał Willy Benz, tylko popiera to co napisał Morten, a co cytowałem, że flow między elementami ekspozycji bonsai jest ważny. Bo tak na prawdę to każdy element w tym również suiseki ma linię flow, nawet deski na których stawia sie bonsai. A to że pierwszy raz o tym flow podobno słyszycie to już inna sprawa, nie interesuje Was japońska sztuka wystawiania bonsai to nie słyszycie. Chociaż to nie do końca jest prawda bo pozwolę sobie na dwóch poniższych fotkach przypomnieć zamieszczoną na tym forum fotorelację Kolegów z Łodzi z ich wystawy jesiennej w 2008 roku i wypowiedż Mario na temat wystawienia "Czapli" Włodka w tokonoma.

pozdrawiam

Tadek Bednarczyk


Załączone pliki Miniatury
       
  Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości