• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Festiwal Bonsai Wojsławice - 20 lat bonsai w Polsce
#25
Koledzy, zostawmy te bitwy słowne, proszę. Lepiej na spokojnie a za to konstruktywnie podyskutować

Włodek

Sorry, że nie odpowiedziałem wcześniej ale nie mogłem, nawał pracy służbowej mi nie pozwolił.
W każdym razie po przeczytaniu Twojej wypowiedzi, cytuję:
Cytat:Dla mnie bonsai jest podmiotem, żywą rzeźbą, która nie potrzebuje opowieści w postaci skrola bo sama mówi za siebie.

zdałem sobie sprawę, że tak na prawdę to Ty i ja żyjemy czy też działamy w dwóch odrębnych światach bonsai. Ja z kolegami z Bonsai Juku poprzez naukę u Nobu, który znowu uczył się w rodzie Kato, mamy swój świat tradycyjnej japońskiej sztuki bonsai.
A Ty masz swój świat bonsai, nie wiem jak go określić, powiedzmy że jest to nowoczesne bonsai artystyczne. Bez urazy jak masz inne określenie na Twoje bonsai to je podaj.
W każdym razie zdałem sobie sprawę że byłem niemądry starając się przekonywać Ciebie do swojego tradycyjnie japońskiego bonsai, a Ty też byłeś delikatnie mówiąc nierozsądny chcąc mnie przekonać co do wyższości Twojego bonsai nad moim. To było w obie strony niewykonalne bo nasze światy bonsai to są dwa całkowicie odrębne światy, nie do pogodzenia po prostu.
Teraz jedyne co mnie trochę męczy to to, że chciałbym bardziej zrozumieć Wasz świat bonsai, jego tezy i nazwijmy to filozofię, gdyż ogólnikowe krótkie stwierdzenie, że drzewo bonsai jest żywą rzeźbą, która odzwierciedla artystyczną wizję jego twórcy (chyba coś takiego napisałeś w naszych poprzednich niemądrych dyskusjach) to dla mnie trochę za mało, nie bardzo to rozumiem. Poza tym jeszcze chciałbym się dowiedzieć, czy Twój świat bonsai to wyszedł Ci z Twoich przemyśleń, czy też zaakceptowałeś naukę któregoś z Mistrzów bonsai japońskich czy z reszty świata ?

Tadek Bednarczyk
  Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości