• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przedstawienie mojej "kolekcji" - prośba o porady dotyczące przygotowania do sezonu.
#18
(04-22-2022, 04:41 PM)jeszua napisał(a):
(04-22-2022, 02:52 PM)Askaron napisał(a): Liczę żę teraz się wzmocni i może przeżyje, bo nie mam gdzie go zimować.

bry,

weź pod uwagę, że zimowy spoczynek jest dla drzewka (pomijając fikusy i inne tropikalne) niezbędnym elementem egzystencji. tak przynajmniej opowiadał w "spring fundamentals" na yt gość z mirai; a wygląda na takiego, który wie co mówi. może wytrzymać rok, dwa bez zimowania - ale nie da się go "oduczyć" zupełnie, w końcu wyczerpie zasoby energii. raczej szukałbym opcji przezimowania, niż liczył, że akurat się uda kolejny raz (zwłaszcza, że teraz jest jednak mocno osłabione)

jako były użytkownik mieszkania bez ogródka ani nawet balkonu wiem, że to nie jest łatwe (choć my akurat mogliśmy sobie pozwolić na zostawienie jednej sypialni zamkniętej, z uchylonym oknem, gdzie temperatura utrzymywała się wystarczająco niska na zimowy sen wiązu)

jsz



Dzięki za rady. Na kolejną zimę poszukam mu jakiegoś miejsca, jestem w trakcie budowy domu, jak uda się wstawić okna do tego czasu to będzie miejsce, a jak nie to może któryś znajomy przygarnie Smile

(04-23-2022, 05:25 AM)Bolas napisał(a): No niestety wiąz mimo że sprzedawany jako roślina indoor nigdy nie osiągnie dobrej formy jeżeli nie zapewnimy mu spoczynku w zimie. W dodatku proszę poszukać postu śp Grzegorza Wołka nick Wog który pokazuje jak marketowy spory materiał przerobił na super wystawowe drzewo i jak pięknie wygląda wiąz w jesiennych barwach. To forum ma naprawdę wielką bazę informacji wystarczy tylko użyć lupki.
Co do "pajączków" to niestety jak to one rozmnażają się w setkach i przy warunkach które panują w mieszkaniach potrafią zniszczyć roślinę w jedną noc. Przy uprawach pod osłonami kwiatów przędziorek potrafi zniszczyć uprawę w kilka godzin jeżeli nie jest wystarczająco szybko rozpoznany.
https://www.podoslonami.pl/przeglad-info...edziorkow/


Dzięki za informacje. Postaram się dokształcić, niestety to drzewko było kupione bez odpowiedniego rozpoznania i mojej wiedzy, zaufałem reklamie. Kolejne kupiłem fikusy, może mniej mi się podobają ale nie powinny się aż tak męczyć w domu.
  Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Przedstawienie mojej "kolekcji" - prośba o porady dotyczące przygotowania do sezonu. - przez Askaron - 04-24-2022, 07:15 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości