• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiąz drobnolistny, klon, jałowiec - zbiorcze tematy, pytania
#1
Witam serdecznie,

chciałbym prosić o pomoc. Zacznę od początku, 31-go maja kupiłem jałowca przed front domu, oczywiście wcześniej wszystko przeczytałem na temat ziemi etc. Drzewko tak prezentowało się w dniu jego zakupu (załącznik 1): , po wkopaniu podlewany "codziennie" w zależności od wilgotności podłoża. Aktualnie drzewko ma dość  dużo odrostów. Nie wiem czy powinienem go przycinać? Według informacji dołączonych do drzewka można przycinać odrosty do końca sierpnia, ale wiadomo nie wiem czy już zdążyło się zaklimatyzować i czy mu nie zaszkodzę. 

           

Pytania:
  • 1) Czy mogę przyciąć odrosty i formować kule
  • 2) Jaki nawóz zastosować do jałowca? Według informacji z szkółki, w której zakupiłem drzewko, dopiero w połowie lipca powinienem nawozić, bo przy przesadzaniu miałem ziemię z dużą ilością nawozu

Tydzień temu zakupiłem sobie z dwóch źródeł "domowe" drzewka, jedno wiąz drobnolistny (sklep online z drzewkami bonsai) oraz klona (biedronka). Ich zdjęcia poniżej:

       

więcej załączników wstawić nie mogę ;/

Pytania:
  • 1) Czy obydwa drzewka powinienem przesadzać w większe doniczki? Okres przesadzania już minął, ale nie chciałbym zabić drzewek
  • 2) Jaką mieszankę ziemi użyć w ich przypadku? Mam jakąś mieszankę (nie pamiętam dokładnie co to było - zakup robiony w anglii a po opicie nie wiadomo co za mieszanka), którą zakupiłem w 2014 roku, ale wydaje mi się, że już do niczego się nie nadaje?
  • 3) Jak widać na przykładzie wiąza dość ładnie puszcza odrosty, przycinać czy dać mu czas w tym roku? To samo w przypadku klona?
  • 4) Obydwa drzewka trzymam w większości czasu na tarasie, zabieram tylko w momencie silnego słońca i temperatury na poziomie 28-35 stopni
  • 5) chciałbym rozpocząć przygodę z drutowaniem drzewek, jaką grubość drutu powinienem zastosować?
  • 6) Początkowo podlewałem drzewka wodą z kranu (woda po filtracji zmiękczacza), ale w przypadku wiązu widziałem lekki nalot korze, także teraz woda jest zagotowywana dodatkowo. Staram się spryskiwać listki obydwu drzewek, podlewam nie za dużą ilością wody klona, natomiast wiąz  podlewany przez nawadnianie. Czy to prawidłowe metody?

Z góry dziękuję za poświęcony czas i chęć pomocy.
  Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Wiąz drobnolistny, klon, jałowiec - zbiorcze tematy, pytania - przez Andriuu - 06-20-2023, 09:26 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości