• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sosna - historia
#21
Tak sosna wyglądała w 2021r na wystawie w Wojsławicach  (zdjęcia Marcin Molga)
Czyli bez grama drutu i totalny balagan w koronie Sad
   

Zimą 2021 postanowiłem wziąć się za jej mankamenty. Po konsultacjach z kolegami bonsaistami i burzy mózgów łącznie z propozycjami "zielonym do dołu" była jeszcze opcja przerzucenia się na rower i przekazania sosny komuś innemu ale tą stanowczo odrzuciłem.
Jako że sosna miała już ciężka czapę zieleni brak rozwarstwienia na pietra no i jak widać na zdjeciach jej pień miał raczej znikomy ruch postanowiliśmy ją obrócić by nabrała bardziej kobiecych kształtów i zyskała na delikatności. Bedzie oczywiście wymagała totalnie innej donicy bo ta i tak nie pasowała chociaż optycznie niwelowała ciężar korony to do sosny pasowała jak pięść do nosa.
Tak więc sosna uzyskała bardziej pionową postawę co pewnie spowoduje spore problemy przy przesadzaniu ale zrobiła się smuklejsza i pokazała jak sie potrafi ruszać. Oczywiście to pierwsze przeformowanie więc trochę jakbym zaczynał historię tej sosny od początku. Z drzewa spadło 10L wiaderko zieleni (można sobie wyobrazić skalę rosliny). Zieleń w chmurach musi wrócić bliżej pnia i się zagęścić. Lewa strona do odchudzenia niestety stare gałęzie nie pozwoliły się fajnie wygiąć i jedną z nich mocno wyłamałem więc zostało tam więcej zielonego gdyby jedna z nich nie przeżyła i tak jedna z nich zamieni się w sporego jina.
Tak więc jej historia zaczyna się na nowo.
Pozdrawiam
   
   
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Sosna - historia - przez Bolas - 05-04-2013, 09:09 PM
RE: Sosna - historia - przez Bolas - 02-27-2022, 08:03 AM
RE: Sosna - historia - przez jerzyjerzy - 02-28-2022, 12:23 AM
RE: Sosna - historia - przez Bolas - 02-28-2022, 08:37 AM
RE: Sosna - historia - przez Shohin - 02-28-2022, 09:03 PM
RE: Sosna - historia - przez Mega - 03-01-2022, 12:18 AM
RE: Sosna - historia - przez Bolas - 03-01-2022, 07:55 AM
RE: Sosna - historia - przez tomwoski - 03-02-2022, 12:17 PM
RE: Sosna - historia - przez Squanto - 04-05-2022, 08:35 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości