• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wrastające druty - co robić?
#1
Wielu z nas spotkało sie juz z tym problemem. Chciałbym pokazać skutki jakie powodują wrastające druty jak je wykorzystać i jak sie przed nimi bronić. Najpierw jednak kilka fotek i słów odnośnie wrastających sie drutów.

Gdy bedziemy juz włascicielami takiego pechowego drzewka jedyne co nam pozostaje to usunąc drut z gałęzi poprzez odkrecanie go. Gdy drut wrośnie na tyle głęboko ze nie można go sciac to jedyny sposob aby "rozkuć" roślinę.
Odkrecając drut trzeba pamietac by gałązkę trzymac pewnie i mocno by jej nie nadłamać. Wrośnięty drut spowodował ze gałąz jest w pewnych miejscach ciensza niz innych co moze latwo spowodować złamanie. Przy odwijaniu trzeba sie liczyc ze bedziemy ranic rośline wiec bedzie trzeba ja tez zabezpieczyc dlatego tez zaopatrzmy sie w jakiś preparat do zabezpieczania ran przed przystapieniem do pracy.
Białe miejsca przedstawiają w/w rany.
[Obrazek: 3_IMG_0246_1.jpg]
[Obrazek: 3_IMG_0251_1.jpg]

Tu akurat udało sie usunąc drut bez ranienia kory natomiast pozostały widoczne dla oka okropne doły.
[Obrazek: 3_IMG_0248_1.jpg]

Jak widać na gałęzi po prawej w jednym miejscu drut został zarośniety przez tkankę gojąca. W tym miejscu bedziemy musieli go wrecz wyrwac co moze spowodować uszkodzenie i stratę gałęzi. Jesli zostawimy go na miejscu gałąz bedzie puchła co spowoduje widoczna nienaturalna ranę.
[Obrazek: 3_IMG_0249_1.jpg]

CDN...
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości