• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stoły i stoliki
#1
Z racji tego, że od jakiegoś czasu czysto hobbystycznie zajmuje się "produkcją" stolików, zarówno roboczych, jak i wystawowych, tworze temat, w którym będę je prezentować.

Na pierwszy ogień idą stoliki robocze, które jestem w stanie wykonać w dowolnym formacie. Ten prezentowany ma wymiary: 45x35 cm. Wierzchnia płyta to sklejka antypoślizgowa 15mm. Obrotnica zastosowana wytrzymuje obciążenie 120 kilo. Jak widać na zdjęciach regulacja kąta nachylenia jest bardzo łopatologiczna, ale dzięki temu najbardziej stabilna przy roli, jaką ma spełniać. Na drugiej płycie jest dostępne 17 wysokości, natomiast na trzeciej 11. Sklejki (również 15mm) bez okleiny antypoślizgowej są zaimpregnowane olejem, co ułatwia użytkowanie i ich ewentualną konserwacje w przyszłości. Bolce podtrzymujące donice można demontować.

Jeśli ktoś by był zainteresowany kupnem to proszę o kontakt na priv.


Załączone pliki Miniatury
               
Brzuch jest powodem, że człowiek tak łatwo nie uważa się za Boga.
  Odpowiedz
#2
Szacun kolego
Krzysztof Tomaszewski
  Odpowiedz
#3
Mógłbyś zdradzić jakiego rodzaju obrotnice wmontowałeś?
Paweł Piekarczyk
  Odpowiedz
#4
W tych stolikach, jakie obecnie posiadam są plastikowe ze stalowymi rolkami produkcji duńskiej. Nie mniej jednak jeśli ktoś sobie zażyczy to mogą być całe aluminiowe, które są nieco wyższe i udźwig do 150 kilo (co w naszym hobby raczej jest mało realne). Niestety są też droższe. Obrotnice, które ja montuję mają średnicę 330mm i 3 mm wysokości, co zapobiega kiwaniu się całej konstrukcji.
Być może na następnych pokazach w wykonaniu Serge'a Clemence'a będzie można zobaczyć właśnie stół mojej produkcji. Być może, gdyż to tylko od niego zależy czy go użyje, posiadać-posiada. To tak w ramach subtelnej kryptoreklamy :mrgreen:
Brzuch jest powodem, że człowiek tak łatwo nie uważa się za Boga.
  Odpowiedz
#5
Super. Masz łeb i ..... to kombinuj. Widać masz i jedno i drugie Tongue powinieneś to opatentować.
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości