• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modrzewik pomoc w formowaniu
#1
Witam wszystkich ! Zakupiłem dziś takiego to modrzewia , mam swoją koncepcje na to drzewko ale prosze o wasze cenne wskazówki. Poniżej umieszczam foto modrzewia. Dodaje tez fotki klona, miłorzeba -z ktorego robie miotełke, i brzoze pozyskana 4 lata temu, rok temu walka z pedziorkiem i to sie z niej ostałoSad czekam na krytyke i cenne uwagi


Załączone pliki Miniatury
                       
  Odpowiedz
#2
Dziekuje za wsparcieSad
  Odpowiedz
#3
Ano nie wystarczy wstawić kilku zdjęć roślin.. jeśli ma być krytyka czy cenne uwagi, to zaproponuj najpierw swoje koncepcje.
  Odpowiedz
#4
A co my mamy krytykować? Brzoza łysa, ginko łyse (słaby pomysł z tą miotłą), Klon stoi i rośnie... a modrzew to cienki kołek z masą zieleni. Brzozę i ginko zagęszczaj a klona i modrzewia tnij i formuj... tyle że już troszkę późno z tego co widzę.
  Odpowiedz
#5
Ginko to ma miotełkę ale od strony korzeni.
Jak masz za dużo korzeni to je obetnij,a nie czekaj aż wyschną :wink:
Pozdrawiam
Rafał Ulfig
  Odpowiedz
#6
fakt, zrób coś z tymi korzeniami, bo patrzyć na to nie można. ten po prawej wytnij lewego przysyp i zasyp całą roślinę ziemią wyżej niż ci się wydaję tz. 2 cm wyżej niż jest podstawa pnia.

pomijam fakt, że powinno się każdy etap robić jak najstaranniej ( tz. najlepiej jak się potrafi, nawet jeśli nie widać efektu pracy, a jeśli źle wyszło to robisz to jeszcze raz od nowa!), a szczególnie tyczy się to początkujących.

nie wiem co za mieszankę robisz (ale chyba żadną), ale możesz w akwarystycznym kupić żwir akwariowy ok 5mm i mieszać z ziemią do kwiatów. może to nie jest super mieszanka ale chyba lepsze od samej ziemi do kwiatów, a na dno jakieś kamyczki jako drenaż.

modrzew spoko, wdzięczna roślina zawsze da radę coś z niej wykrzesać (Przemek R. na pewno mógłby coś ci doradzić), co do brzozy to musisz uważać bo jest kapryśna. Miłorząb fajny, klon fajny.
pozdrawiam maciek knap
  Odpowiedz
#7
dziekuję za krytykę, Miłorarząb pozyskałem w tamtym roku i szczerze jest w tej ziemi co był Smile po prostu córka nie mi sie urodziła druga i brak czasu :/ ale mam pytanko moge te korzenie teraz przysypać i tamte zwisające obciąć?? klon przesadziłem do wiekszej doniczki( niech nabiera masy) a z modrzewiem narazie próbuje wytworzyć ładne nebari , w tym celu według pana Płochowskiego , nawierciłem otworki w pniu i przysypałem torfem z piasakiem ( 1:1) i czekam ro dwa. Co do formowania czekam do zimy, albo samta zadziałam albo warsztaty. Mam pytanie w czym robicie wirty bo bum chcial pokazac o co mi chodzi a nie umiemSad . Pozdrawiam
  Odpowiedz
#8
Gratuluje ci drugiej córki Tongue Tongue
Ja też mam dwie,komuś trzeba zostawić te drzewka.
Pozdrawiam
Rafał Ulfig
  Odpowiedz
#9
Och ja mam nadzieje że choć wnuki będą miały chęć je przejąć jak nie to wylądują w kominku Smile
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#10
buhahahaSmile ja licze na starsza ,bo ma 2 i pol i mi pomaga.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości