• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grab
#1
Na jednym z moich grabów, zaczęły się pojawiać dziwne pęknięcia. Zauważyłem już to w zeszłym sezonie, teraz mam wrażenie jakby stopniowo zrobiło się ich więcej. Głównie pęknięcia są przy nebari, ale zauważyłem też kilka na pniu. W miejscach pęknięć kora zaczęła odchodzić, jednak zdrapałem trochę i pod spodem jest żywa zielona tkanka. Macie może jakiś pomysł czego to może być efektem, jak temu zaradzić bo trochę mnie to nie pokoi. Kilka zdjęć poniżej:


Załączone pliki Miniatury
                   
  Odpowiedz
#2
Zwłaszcza ta ostatnia fotka wyglada mi na pęknięcia zwiazane z gwaltownymi zmianami temperatur. Nie stoją za bardzo na słońcu?
Michał Karwowski
  Odpowiedz
#3
Widzę nalot z twardej wody. Może to on powoduje odpadanie kory? Nie przejmowałbym się bardzo tyle że w przyszłości może w tych miejscach nienaturalnie grubnąć.
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#4
@ Michał to właśnie jeden z moich największych problemów, mój balkon niestety jest tak usytuowany, że o godz.13 słońca już właściwie nie ma, więc to chyba nie od tego.
@ Bolas też myślałem o tej twardej wodzie, to kolejny z moich problemów Tongue dlatego nawet założyłem osobny temat jak walczyć z tym nalotem bo ciężko go usunąć, ale właściwie taki problem z tym pękaniem mam tylko na jednym z grabów reszta ma się w porządku. Będę obserwował i kombinował coś z tą twardą wodą. Gdzieś przeczytałem ze ten nalot można usunąć mieszanką octu z woda 1;20 proporcja, może ktoś próbował?
  Odpowiedz
#5
Każdy osad z wody usunie się octem ale nie wiem jak wpłynie na roślinę. Nie próbowałem.
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#6
no właśnie też się tego boję, dlatego czekam z wypróbowaniem. Znalazłem tą informacje na stronie bonsai4me, więc teoretycznie to taka "poważna" strona.
  Odpowiedz
#7
Jeżeli nie ocet to może sok z cytryny (ew. kwasek cytrynowy) lub sok z ziemniaka Wink
wszystko to sprawdzone sposoby usuwania kamienia z grzałki czajnika elektrycznego Smile
Pozdrawiam
Sebastian Dawidowski
<!-- m --><a class="postlink" href="http://yamadoribonsai.blogspot.com/">http://yamadoribonsai.blogspot.com/</a><!-- m -->
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości