• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
buk yamadori
#1
Cześć!

Na zdjęciach moje pierwsze yamadori. Jak je oceniacie? jakie macie propozycje odnośnie formowania?
Mam nadzieje, że na tym forum nie trzeba czekać na odpowiedź tyle co na efekty pracy nad bonsai jak to bywało na innych forach :mrgreen:

Pozdrawiam!


Załączone pliki Miniatury
           
  Odpowiedz
#2
Może jednak by było lepiej aby to autor postu napisał jako pierwszy co chciał by zrobić z tym materiałem. Ja mam pytanie po co wokół pnia są rozsypane zrębki drewna?
Włodzimierz Pietraszko
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.bonsai.pl">www.bonsai.pl</a><!-- w -->
  Odpowiedz
#3
Co do kory rozsypanej wokół pnia... Jest tam tylko dla "ozdoby". Drzewko póki co rośnie w rzędzie z innymi drzewkami nie bonsai podobnej wielkości i każde ma korę rozsypaną w ten sposób więc buk również. Nie sądziłem, że ktoś będzie o takie rzeczy dopytywał Wink

Jeśli chodzi o drzewko to wydaje mi się, że przód powinien być od strony widocznej na ostatnim zdjęciu, tak by nie chować uszkodzenia pnia, a raczej je eksponować. Pień w rzeczywistości wydaje się być bardziej pochylony niż to widać na zdjęciu ostatnim. Dodam jeszcze zdjęcie z domalowanym w paincie kształtem korony, żeby pobudzić dyskusję.


Załączone pliki Miniatury
   
  Odpowiedz
#4
Jeżeli tak widzisz to drzewo to korona jest strasznie wysoko.
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#5
Według mnie eksponowanie czegoś co psuje ogólne wrażenie estetyczne jest trochę dziwne. Ja gdyby ten materiał do mnie należał bez wahania ciął bym go tak jak na załączonym vircie i próbował później coś niedużego z tego wyciągnąć ale to tylko gdybanie bo nie wstawiłeś zdjęcia z wysokości trawnika Wink dodatkowo nic nie wiemy jak ma rozbudowany system korzeniowy.
   
Pozdrawiam.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości