• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
yamadori z ogrodu
#1
Witam wszystkich na forum.
To mój pierwszy temat, wiec proszę nie zjechać mnie na starcie :-) Pierwszy okaz pozyskałem 01.05.2015 wykopałem go na raz(rok temu przyciąłem korzenie na około szpadlem). Korzenie raczej dobrze rozwiniete, dużo drobnych. Wsadziłem go do mieszanki: torf z kokosem, perlit drobny, keramzyt średni w stosunku 2,1,1 spód pojemnika wysypalem grubym twardym keramzytem. Korzenie wypłukałem i posadzilem go do drewnianej skrzynki( nie wiem czy nie za mała)Wysokość to ponad 80cm średnice 17cm i 13 cm mniejsza. Drzewko póki nie ma upałów wstawiłem do szklarni ze względu wilgotność i brak wiatru. Czekam na Wasze propozycje co do stylu, bo nie mam pojęcia co można z niego wykręcić (za mało się jeszcze napatrzyłem) i porady jakie czynności można jeszcze zrobic w tym sezonie, oprócz zabrania go na warsztaty :-) Pozdrawiam i z góry dziękuje!


Załączone pliki Miniatury
                                           
  Odpowiedz
#2
Z 3 możesz poćwiczyć ale odmiany z białymi przebarwieniami nie są mile widziane w bonsai. Odmiana o takiej zieleni ciężka do utrzymania w małych chmurkach ale próbuj.
2 - coś w sobie ma ale na pewno ma mało zieleni.
1- też ładny ale zieleń daleko - takie uroki materiałów z ogródków. Kupa roboty przy nim jak będziesz go zabierał na warsztaty to znajdź kogoś do pomocy w drutowaniu Smile
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości