• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje drzewka
#1
Witam. Chciałbym pokazać Wam mój "skalniaczek", na którym uprawiam parę drzewek. Nie są to tak piękne okazy jak Wasze, ale od czegoś trzeba zacząć, prawda? Drzewka nie były nigdy formowane za pomocą drutu, tylko przycinane, uszczykiwane, przyginane odciągami. Rosną w donicach, a nawet we wiadrach, he he he he (wiem, wiem, Bolas, zaraz mnie ochrzani Big Grin ). Niektóre mają 10-12 lat. Część mam od malutkiej siewki, część pozyskana przez odkłady powietrzne. Jedno nawet z działkowego śmietnika. Myślę, że większość z nich ma pewien potencjał. Przepraszam za jakość zdjęć.


Załączone pliki Miniatury
               
Wojtek
  Odpowiedz
#2
Trochę za dużo jak na tak małą powierzchnie Big Grin


Załączone pliki Miniatury
   
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#3
Jejciu... bez porównania. Z tą mnogością to masz rację, ale to nie moja działka. "Wydzierżawiam" tylko ten kawałek i musiałem się na nim zmieścić. "Przeprowadzkę" roślin miałem w środku zimy (o dziwo, pady mi "tylko"dwie sosenki), więc na jakąkolwiek aranżację nie było sposobu. Wiosną i latem dorzuciłem kamieni, dosadziłem jakiś roślinek i wyszło jak wyszło. Mam w planach pozmieniać rozkład drzewek (bo teraz tak naprawdę rosną w rzędach), ale niestety, gęstwina pozostanie. Może uda mi się powciskać gdzieś indziej drzewka z mniejszym potencjałem, ale nie liczę na zbyt wiele. Dlatego inspiracje ogrodami japońskimi idą w łeb Sad . W załączeniu zdjęcia z marca 2015 r. Z sosen została tylko ta w środku.


Załączone pliki Miniatury
           
Wojtek
  Odpowiedz
#4
Nie za gęsto trochę te rośliny posadzone?
  Odpowiedz
#5
Fajne pomysły, podzielcie się dalszymi efektami pracy.
  Odpowiedz
#6
Super to wygląda. Fajne pomysły - czekam na efekty dalej!

___________________________________________

Tworzę super projekty architektoniczne oraz prowadzę sklep meblowy mrdecor.
  Odpowiedz
#7
Cóż, raczej nie ma się za bardzo czym chwalić. Brakuje trochę czasu, trochę pomysłów. A gęstwina jaka była, taka jest i raczej się to nie zmieni.


Załączone pliki Miniatury
                           
Wojtek
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości