• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modrzew europejski
#1
Witam wszystkich,

to mój pierwszy post na tym forum, aczkolwiek jestem stałym czytelnikiem od kilku lat. Uznałem, że w końcu mam drzewo, którego nie wstyd pokazać szerszej widowni. Inna sprawa, że część użytkowników forum pewnie już kojarzy drzewo z warsztatów.

Materiał kupiony w AB, w 2013 roku. Wtedy też przeszedł pierwsze formowanie. Przepraszam za jakość zdjęć - miałem pod ręką tylko telefon.

Forma wyjściowa:k
   

Po formowaniu:
   

Kolejne sezony to praca nad ramifikacją.

W tym roku, na wiosnę, w końcu wyleciała pierwsza dolna gałąź z prawej strony oraz nieładny korzeń a modrzew dorobił się przyzwoitej donicy:
   

W przyszłości chciałbym rozbudować zieleń z lewej strony drzewa w dół, aby lepiej je zbalansować.
  Odpowiedz
#2
No widziałem na zywo wczoraj. Fajna spokojna roślina akurat na wystawę niedługo.
Pozdr
  Odpowiedz
#3
Widziałem te drzewko na warsztatach w marcu przed usuwaniem dolnej gałęzi i tego brzydkiego korzenia i na ostatnich warsztatach. Bardzo ładnie się prezentuje i w pełni zasługuje na wyróżnienie w postaci zakwalifikowania jej na wystawę w Dreźnie.Powodzenia
Krzysztof
Znać drogę to jedno,a podążać nią to całkiem co innego
  Odpowiedz
#4
Aktualizacja tematu. Postępuje ramifikacja, obecnie modrzew ma założone może ze dwa druty i kilka odciągów. Pracuję nad rozbudową zieleni z prawej strony. Być może przy przesadzaniu lekko pochylę drzewo w prawo, żeby nadać mu trochę więcej dynamiki.

   
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości