• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ficus z marketu styl pół kaskada
#1
Witam

Mój post tyczy się Ficusa zakupionego z marketu w stylu kaskady, poczyniłem nad nim pewne prace które przedstawiam na zdjęciach poniżej. Jako, że jestem początkujący i dopiero od niedawna zacząłem swoją przygodę z drzewkami chciałbym zasięgnąć u Was opinii i rad co dalej, czy przyciąć bardziej liście czy zostawić go na razie w spokoju i niech sobie rośnie.

Ficus po zakupie
   
   

Po przycięciu, wymianie doniczki oraz ziemi
   
   
   
  Odpowiedz
#2
Co ci tu napisać, materiał w porządku ale jakoś tak pusto na tym odcinku schodzącym w dól pasowało by tam coś wszczepić. Jako że jesteś początkujący to narazie poprostu go zostaw w spokoju i niech rośnie. Jak się zapuści to możesz przyciąć i zadrutować ale to pewnie za rok. Pozatym jak narazie jest bardziej na pólkaskade niż na kaskadę. Na kaskadę musiał byś zmienić kat nasadzenia...
Pozdrawiam Tomek
  Odpowiedz
#3
Oczywiście pół kaskada, w tytule posta mam dobrze, w poście wkradł się mały błąd Smile z tego pustego środka pojawia się pąk, jeżeli wypuści to będzie czym uzupełnić Smile
  Odpowiedz
#4
Całkiem ładny materiał.
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#5
Mała aktualizacja...
   
  Odpowiedz
#6
Fajny. Zagęszcza się. Zastanawiam się tylko dlaczego nie chcesz przeformować trochę gałęzi w chmurkach, byłby ciekawszy moim zdaniem. Później , kiedy część z nich zgrubieje będzie już ciężko
  Odpowiedz
#7
Błaniu przecież ma dwie gałązki które będzie zapuszczał w tamtym kierunku.
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#8
Dla mnie jakiś taki za spokojny ale może to kwestia gustu... chodziło mi o nadanie takiego dramatyzmu poprzez poprzeginanie lekko w dół niektórych gałązek w chmurkach. Coś na tej zasadzie:
   

Dzięki temu zrobi się też trochę miejsca i fikus zacznie bardziej ochoczo wypuszczać nowe pędy. A tak będzie przeciągał obecne w górę i to wszystko , bo taka jego natura zresztą.
  Odpowiedz
#9
Fajnie sie zageszcza to prawda, ale zgadzam sie z Blaniem jesli nie przedrutujesz kiedys tych galazek lekko wdol to zostana ci 2 kule na kiju...
Dodatkowo mam jeszcze jedna sugestie ta nizsza chmurka tak jakby troche za szybko sie konczy... az sie prosi by cos jeszcze subtelniejszego nizej tam zobaczyc, powinienes cos wypuscic i poprowadzic jeszcze jedno pietro w dol, lub przeformowac tak by dol nie wydawal sie bardziej masywny od góry, bo w tym momencie tak troche to wyglada, takie jest moje zdanie
Pozdrawiam Tomek
  Odpowiedz
#10
Cieszę się, że mój fikus wywołał fajną dyskusje, obecnie jest w trakcie przebudowy Wink cdn...Smile Pozdrawiam
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości