• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iglaczek ze szkółki
#1
Witam mam takie pytanie. Dzisiaj w szkółce w oko wpadł mi pewien iglak ale nie było właściciela. Osoba zastępująca go nie była w stanie podać mi żadnych konkretnych informacji odnośnie tego drzewka więc wstrzymałem się z zakupem. Interesuje mnie jaki to gatunek. Spodobał mi się jego kształt oraz stosunek grubości pnia do wysokości drzewka. Za wszelką informacje odnośnie gatunku z góry dziękuję.


Załączone pliki Miniatury
   
  Odpowiedz
#2
Coś jakby sosna, ale zdjęcie jest poruszone.
No i adept sztuki bonsai powinien mieć już jako taką własną wiedzę, przynajmniej na poziomie rozpoznania kilku powszechnie występujących gatunków drzew.
_______________
Pozdrawiam - Józef
  Odpowiedz
#3
Ja typuje coś raczej ze świerku ale nie znam dokładniejszych gatunków
  Odpowiedz
#4
Juz znalazłem picea abies lub little gem lub bird nest jak kto woli. Taka angielska nazwa odmiany i potoczne nazewnictwo tegoż świerku. Jako początkujący adept sztuki bonsai moja wiedza ograniczyła się do określenia że to jest świerk a nie jednak sosna jak mówił bardziej doświadczony adept tejże sztuki ale wybaczam uchybienie mając nadzieję że było podyktowane brakiem wiedzy a nie celowym wprowadzeniem w błąd Smile. Każdy ma prawo do błędu. Wracając do tematu drzewka jutro jadę kupię go i może jeszcze jednego bo łącznie było ich siedem. Jeden miał podwójny pień więc może w przyszłości jakieś martwe drewno się zrobi. Ale pierw kupię poopiekuje się nimi poznam wymagania i dopiero zacznę działać. Pozdrawiam
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości