• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ligustr Chiński listki opadniętę
#1
Witam niedawno zakupiłem ligustra chińskiego, lecz wystąpił problem listki są opadłe i lekko przeschnięte. Prosiłbym o podpowiedzi co może być przyczyną takiego stanu liści. Z góry dzięki za pomoc.Pozdrawiam!


Załączone pliki Miniatury
       
  Odpowiedz
#2
Co tu dużo gadać. Trzeba go podlać.
Krzysztof
Znać drogę to jedno,a podążać nią to całkiem co innego
  Odpowiedz
#3
Czy powinienem przyciąć drzewko? Liście są przeschnięte.
  Odpowiedz
#4
Całkowicie wyschnięte liście warto usunąć.

Możesz przy okazji przyciąć gałązki, jeśli wiesz, jak chcesz go prowadzić. Jeżeli nie masz konkretnego pomysłu, to lepiej najpierw doprowadź go do zdrowia.
Nie wierz jednemu mojemu słowu - torturuję drzewa w imię Bonsai dopiero od 2018 roku!
  Odpowiedz
#5
Pracujemy na zdrowych drzewach. Jeśli są chore lub w złej kondycji to przede wszystkim doprowadzamy je do zdrowia. Twój ligustr musi najpierw tryskać energię ,a na pozostałe zabiegi przyjdzie jeszcze pora. Jak długo masz to drzewko, jak je wcześniej podlewalas, gdzie ono stoi?
Krzysztof
Znać drogę to jedno,a podążać nią to całkiem co innego
  Odpowiedz
#6
Żeby ususzyć ligustra to trzeba się postarać. Sam pokazuje kiedy go podlać poprzez obwisłe liście. Najlepiej podlewać go przez zanurzenie w wodzie na 5-10min. Myślę że jak się nie ocknie do 2tyg to padł na dobre. Liście możesz usunąć powinny same łatwo odpaść.
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#7
Drzewko posiadam 2 tygodnie. Stoi w odległości paru metrów od okna w nasłonecznionym miejscu. Podlewałem go wtedy gdy Ziemia przeschła na wierzchu na 1-2cm. Drzewko ma zdrowy system korzenny po zdrapaniu kory jest zielone. Nie wiem co mogło byc przyczyną zeschnięcia listków może aklimatyzacja w nowy miejscu? Czy warto kupić jakieś odrzywki? Jak teraz obchodzić się z drzewkiem? Mniej podlewać? Czy ma stać w słońcu? Dzięki za pomoc! Pozdrawiam.
  Odpowiedz
#8
A używałeś jakieś "odżywki"?
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#9
Okazało się, że winą oklapniętych listków jest stojąca woda w doniczce przez swój niestandardową budowę zalegało trochę wody w kątach doniczki. Drzewko ma zdrowe korzenie nadal i po zdrapaniu kory widać zielone. Czy w takiej sytuacji muszę zmienić ziemię? jak obchodzić się z drzewkiem które posiadało stojącą wodę w doniczce?
  Odpowiedz
#10
Raczej brak odpływu......
Krzysztof
Znać drogę to jedno,a podążać nią to całkiem co innego
  Odpowiedz
#11
Odpływy są nawet 2 problem był taki, że poziom odpływu jest wyżej niż reszta dołu doniczki i się zebrała woda i nie wylewała. Czy trzeba przesadzić drzewko jeżeli korzenie są zdrowe?
  Odpowiedz
#12
Skoro korzenie są zdrowe to trzeba szukać innej przyczyny przez którą usycha. Nie chce się wymądrzać ale wydaje mi się że ta doniczka w tym przypadku nie jest rozwiązaniem problemu.
Krzysztof
Znać drogę to jedno,a podążać nią to całkiem co innego
  Odpowiedz
#13
Jak podlewać bonsai Ligustr Chiński, gdy drzewko nie ma liści? Czekać aż lekko przeschnie ziemia i normalnie podlać go czy po prostu nie wielkie ilości wody mu dawać?
  Odpowiedz
#14
piters123 napisał(a):Stoi w odległości paru metrów od okna w nasłonecznionym miejscu.
Pierwsza część zdania wyklucza drugą, ilość światła które dociera i jest "widzialne" dla roślin zmienia się z kwadratem odległości od okna, przyjmując, że "parę metrów" to 2 metry roślina otrzymuje już tylko 1/4 światła tego co na oknie, jeśli masz firany, podziel to przez 2. Trzeba dodać, że Ligustr to roślina bardzo światłolubna.
  Odpowiedz
#15
Sprawa jest prosta. Przenawożenie lub zasuszenie nie ma innych możliwości. Winnych należy szukać bardzo blisko siebie.
Włodzimierz Pietraszko
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.bonsai.pl">www.bonsai.pl</a><!-- w -->
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości