• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grab usychające liście
#1
Witam wszystkich. Mam duży problem z grabem, którego liście od dluzszego czasu zwijają się i odpadają. Grab jest podlewany z umiarem, nie stoi w pełnym słońcu, obok niego inny grab sobie całkiem dobrze radzi. Ktoś się spotkał z taką choroba?


Załączone pliki Miniatury
           
  Odpowiedz
#2
A nie owiewa go jakieś ciepłe/zimne powietrze? Czasami klima wystarczy, żeby zaczęły zrzucać liście.

_________________
https://sunfoton.pl/
  Odpowiedz
#3
A ktoś ma klimę w ogrodzie?
Niekiedy słabsze wewnętrzne gałęzie odpadają ale u ciebie niektóre wyglądają jakby były uschnięte (zielone opadnięte)
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#4
Nie ma żadnej klimatyzacji, wiec to nie to. Właśnie mysle ze to może być kwestia nadmiaru gałęzi zewnętrznych. Niestety kupiłem to drzewko już po rozpoczęciu sezonu wegetacyjnego i nie dało się wykonać cięcia formującego (którego drzewko zdecydowanie potrzebuje).
W każdym razie, sądzicie ze nie ma tutaj kwestii żadnych chorób?
  Odpowiedz
#5
To nie wygląda na chorobę, bo więdną przypadkowe liście i to wyraźnie wewnątrz korony.

To może być też kwestia aklimatyzacji, szczególnie jeśli próbujesz je uprawiać w mieszkaniu (co się nie uda).

Sądzę, że spokojnie możesz przycinać, bo liście już dojrzały, albo prawie.
Nie wierz jednemu mojemu słowu - torturuję drzewa w imię Bonsai dopiero od 2018 roku!
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości