• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień dobry
#1
Dzień dobry. Jestem bardzo początkującym bonsaistą. Posiadam 2 fikusy i wiąz z akademii we Wrocławiu. Lada dzień czekają mnie przesadzenia fikusa i wiązu do płytszych doniczek, bo teraz są w głębokich. Mam rozumieć, że nadmiar korzeni mam przyciąć? Czy istnieje jakaś jedna konkretna strona/konkretny wątek dla początkujących? Bartek
  Odpowiedz
#2
Czołem. Dodaj jakieś zdjęcia. Wprawdzie sam jestem na początku drogi usadzonej drzewkami bonsai ale już zdążyłem złapać kilka podstawowych kierunków myślenia. Niestety nie wiadomo w jakim stadium są Twoje drzewka. Zmiana doniczki z przejściowej na docelową oznaczałaby, że drzewko jest już w stanie względnie docelowym...a czy tak jest - nie wiadomo bez zdjęć. W przypadku gdy drzewko ma nadal rosnąć i mężnieć może okazać się, że donica powinna być (póki co) większa i głębsza a nie mniejsza. Trudno coś doradzić bez dodatkowych informacji.

Jeśli chodzi o stronę dla początkujących - to jesteś właśnie w dziale dla początkujących - to dobry dział :-)
Jeśli natomiast chodzi Ci o materiały do nauki - to tutaj na forum znajdziesz dział: PORADNIK BONSAI (http://bonsaiforum.pl/forum-15.html) z którym warto się zapoznać.
Jeśli jesteś początkujący to wypadałoby przewertować opcją Szukaj wszystkie tematy dotyczące gatunków roślin, które aktualnie są w Twoim kręgu zainteresowań.
Książki, warsztaty i chłonięcie wiedzy tak na temat samej sztuki bonsai jak i (może i przede wszystkim na początku) wiedzy z zakresu ogólnopojętej opieki nad roślinami.

Pozdrawiam,
Czarek
  Odpowiedz
#3
Więc moje drzewka to:
[Obrazek: ec70da5af0f7d115med.jpg]
[Obrazek: a8ff8a15589df361med.jpg]
[Obrazek: bcd8b4bee7284864med.jpg]

I nie wiem jak je poprzecinać :/ Musze znaleźć jakiś mój styl.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości