• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mikoryza
#1
Jakie są Wasze doświadczenia ze środkami wspomagającymi mikoryzę? Stosujecie je? Jeśli tak to do jakich gatunków?
  Odpowiedz
#2
Moja żona prowadziła badania na tych preparatach dla pewnej znanej firmy (nazwy oczywiście nie mogę wymienić). W warunkach polowych i szklarniowych (jednoroczne rośliny uprawne) sprawdziły się doskonale. Próbowałem wzmocnić tym swoje drzewka (dla każdego rodzaju dostałem inny specyfik). Rewelacji nie było. Ani lepiej, ani gorzej.
  Odpowiedz
#3
Niestety, ale amatorska mikoryza bodajże firmy "zielony dom" i innych z tego rodzaju jest przechowywana w złych warunkach klimatycznych (prawidłowo powinna być trzymana w lodówkach) oraz świetlnych (w ciemności). Według mnie jest to kolejny środek wynikający z czystej komercjalizacji i wykorzystaniu niewiedzy amatorów upraw roślin.
  Odpowiedz
#4
Armin,Patryk dziękuję. Przejżałam sporo stron na ten temat i wynikało,że środek pomaga zoptymalizować kwaśność podłoża. Zastanawiałam się nad takim środkiem dla azalki ale skoro mówicie, że to nic nie daję nie bedę jej męczyć a siebie narażaćna koszty.
  Odpowiedz
#5
Zaszczepiłem mikoryzę do niektórych moich sadzonek iglaków nie widać różnicy w rozwoju roślin. W tym roku będę testował grzybnie grzybów jadalnych.
paweł
  Odpowiedz
#6
Słowik jak będziesz już miał efekty to się pochwal Wink Big Grin
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości