• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
galazki
#1
no to jakies inspiracje, nadszedl czas do pracy nad galazkami w sosnach tak wiec kilka przykladow
[Obrazek: 43_bonsai_1_1.jpg]
[Obrazek: 43_bonsai_2_1.jpg]
[Obrazek: 43_bonsai_3_1.jpg]
[Obrazek: 43_natura_1_1.jpg]
[Obrazek: 43_natura_2_1.jpg]
  Odpowiedz
#2
Mario powklejałeś połówki fotek czy program ci je obciął w ten sposób?
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#3
to ja poobcinalem, spoko. sosna jest jeszcze nie gotowa do pokazania w calosci.
  Odpowiedz
#4
Chętnie zobaczyłbym tą sosnę dziś. Masz jakieś nowsze zdjęcia?

Pozdrawiam,
Bushman
  Odpowiedz
#5
Witam.
Sprawa jest tego typu.W 2003r pozyskałem z natury sosnę zwyczajną.Jako że rosła na kamieniach to miała słabe podłoże a jej igły miały ok.3 cm długości,posadziłem ją w do drewnianej skrzynki w podłoże składające się z ziemi piasku i drenaż w jakich proporcjach nie pamiętam ale już po roku długość igieł to 5-6 cm.natomiast igły z przed roku mają po 10-12 cm.
więc mam pytanie czy mozna zrobić coś ze świeczkami które już ładnie się bujnęły by znowu igły nie były takich rozmiarów.
(patrząc na 1 i 2 zdjęcie sosny Mariusza to może się podzieli jak się to robi)
Adam Kisieliński
tel.506-237-804
  Odpowiedz
#6
Adamie klimat w Japonii jest troszke inny i pozwala na dwa przyrosty w roku. Dodatkowo podlewanie i naworzenie to po mieszance glebowej najwazniejsze rzeczy w przypadku sosny. Bardzo ladnie jest to opisane na stronie Mariusza na ktora serdecznie zapraszam.
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#7
hmmm, ostanie foto - sosna wygladala tak ostatniej zimy teraz mam ja w hiszpanii i wyglada podobnie. co do dlugosci igiel i pielegnacji sosen tak jak bolas napisal mozna przeczytac na stronie lub poprostu spotkac sie kiedys ze mna ...[Obrazek: 43_4_1.jpg]
  Odpowiedz
#8
a gdzie CIE mozna znalesc ? moze BYS zawital w centrum polski :oops: :?:
Daniel Jakubowiak.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://danielj.bonsai-blog.net/">http://danielj.bonsai-blog.net/</a><!-- m -->
  Odpowiedz
#9
Pisze przeca ze w Hiszpani sie smaży.... Tongue
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości