• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
spryskiwanie roślin
#1
witam
mam pytanie czy można spryskiwać ficusa wodą demineralizowaną bo po normalnej nawet jak sobie długo postoi mam brzydkie plamy na listkach. (kamień) a jeśli nie to jaką??????
Adam Kisieliński
tel.506-237-804
  Odpowiedz
#2
Witaj.Oczywiście-taka woda jest najlepsza do spryskiwania,gdyż nie pozostawia osadów
  Odpowiedz
#3
Najlepszą wodą do podlewania i spryskiwania- wręcz idealną, jest woda destylowana z dodatkiem pożywkek. Aby określić skład i proporcje takiej pożywki robi się specjalistyczne i wielokrotne badania i na ich podstawie (zawartości skłądników w roślinie- związków organicznych i niepalnych) robi się idealną "wodę" Big Grin

Z własnego doświadczenia wiem, że najlepsza, beż takich nakładów finansowych, jest woda ze studni (i tutaj może być problem- również może wystąpić nadmiar wapnia czy nawet metali) jednak przewagę zyskuje woda opadowa- deszczówka z rejonów nieuprzemysłowionych)
  Odpowiedz
#4
No dobra,ale w takim razie wytłumacz mi dlaczego woda ze studni lub deszczówka jest lepsza od demineralizowanej?Nie mówię tutaj o wodzie do podlewania,tylko do spryskiwania.Woda ze studni lub deszczówka zawsze zawiera jakieś minerały i inne związki chemiczne.A tym czasem woda destylowana to czyste H2O i nie ma prawa pozostawiać osadów.
  Odpowiedz
#5
Patryk Radulak napisał(a):Z własnego doświadczenia

więc tak pokrótce nie zgłębiając się w chemie... deszczówka to nic innego jak woda destylowana, po drugie woda destylowana to nie jest czyste H20 tylko jedna z najczystszych form na koniec dodam, że właśnie to, że jest zdemineralizowana i jest konieczność jej kupna... decyduje o jej niższości. Zdecydowanie wolę deszczówkę lub wodę ze studni (moja woda jest jakościowo super) do podlewania jak i spryskiwania roślin. Ale poczytaj również o różnicach w naładowaniu atomów wody i znaczenie na pobór jej przez roślinę... nudne i bardzo skomplikowane co do końca ja nie rozumiem Big Grin
  Odpowiedz
#6
Nadal mnie nie przekonałeś-po pierwsze nie piszemy o wodzie do podlewania tylko do spryskiwania,a Ty uporczywie wpierasz że woda ze studni jest najlepsza do obu celów.Jeśli chodzi o podlewanie-zgoda,ale spryskiwanie ma na celu podniesienie wilgotności otoczenia,a do tego wystarczy czyste H2O (ok-woda destylowana nie jest idealnie czysta,ale na pewno czystsza od deszczówki,nie mówiąc już o wodzie ze studni)wszelkie inne minerały itd. pozostawiają osad na liściach.A poza tym nie zgodzę się że deszczówka i woda destylowana to jest to samo-przy dzisiejszym stanie środowiska ciężko jest znaleźć deszczówkę która będzie chociaż przypominała wodę demineralizowaną.A poza tym jeśli kupno za kilka zł wody destylowanej jest problemem,to możesz spryskiwać wodą ze studni,ale nie mów że jest lepsza
Pozdrawiam
  Odpowiedz
#7
nie moja w tym rola, aby Cię do niej przekonywać... wyżej napisałeś kolejne nieścisłości, ale Ludzie nie będę się rozwodził nad tym ,która woda jest lepsza do zraszania, wyraziłem swoje zdanie i uporczywie się tego trzymam. Nie napisałem nigdzie, że woda destylowana to śmierć dla rośliny więc nie wiem skąd to oburzenie... Wide, że w banalnych tematach ludzie mają wiele do powiedzenia... Przyznaję się, natomiast do jednego błędu, że nie odpowiedziałem wprost na pytanie Adama; zrobię to teraz: tak, jak najbardziej można zraszać taką wodą, ale czego dotyczył mój post, nie jest to ciągle "najlepsza" woda.... Dziękuję za uwagę, zapraszam na kolejną audycję Big Grin
  Odpowiedz
#8
no no spokój panowie hihi.
a tak na poważnie to dzięki za wszelakie rady i posty odnośnie tematu.zapytałem tylko dlatego że kiedyś była woda destylowana a dziś demineralizowana a z chemii miałem 3 w szkole.
Adam Kisieliński
tel.506-237-804
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości