• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie proste: jaki to gatunek?
#1
Oto moje drzewko. Może koś określi jego gatunek.
[Obrazek: 49_1_1.jpg]
[Obrazek: 49_2_1.jpg]
zdjęcie liścia
[Obrazek: 49_3a_1.jpg]
Artur
  Odpowiedz
#2
porównałem liście swojego wiąza, są takie same: identyczne unerwienie, zakończenia liścia (twój liść ma ogonek czerwony, ale to może wina, że trzymasz go na dworze). Kora nawet też podobna do wiąza drobnolistnego. Kupiłeś go w szkółce?
  Odpowiedz
#3
Zdjęcie mam ale mi nie wchodzi patrz post http://bonsai.pl/forum/viewtopic.php?t=9
Dodam jeszcze, że drzewko przetrzymywałem zimą w nieogrzewanej szklarni, a tej zimy były przez kilka dni mrozy poniżej -20 st.
Artur
  Odpowiedz
#4
Dodałem zdjęcie liścia.
Artur
  Odpowiedz
#5
Stawiam na wiąza. Pytanie czy musi koniecznie być drobnolistny? Kilka szczgólnych i charakterystycznych cech posiada. Wiązy można zimować bez problemu i bardzo dobrze sie czują przezimowane.
Osobiście stawiam na wiąza drobnolistnego zreszta bardzo ładnego wiąza.
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#6
Czy na wiązach jesienią tak przebarwiają się liście?
[Obrazek: 49_photo4_1.jpg]
Artur
  Odpowiedz
#7
Tak. Big Grin
  Odpowiedz
#8
Trochę mnie zmartwiliście bo kupiłem to drzewko jako Zelkova carpinifolia. Nie jest to na pewno Ulmus parvifolia bo takowy posiadam i ma trochę inny kształt liści i inny kolor kory. Może komuś uda się określić dokładnie co to jest.
Artur
  Odpowiedz
#9
A czy to czasem nie jest Grab Koreański?
  Odpowiedz
#10
@ Artur
kombinujesz jak koń pod górę Tongue
Na ul. Kurpiów masz 2 minuty rowerem i możesz ... porównywać do woli 8), jak znajdziesz odpowiedź to daj znać wszystkim by na przyszłość wiedzieli czym sie różni ulmus od zelkowy :lol: (sorry, ale jak to miała być zagadka to ... :oops: ).
Ps.: Twoje cytrusy maja się dobrze Big Grin
  Odpowiedz
#11
jacenty_3 napisał(a):@ Artur
kombinujesz jak koń pod górę Tongue
Na ul. Kurpiów masz 2 minuty rowerem i ....
2 minuty szczegulnie jakby mieszkał na drugim końcu Wrocława :lol:
@Artur a tak dokładnie to gdzie mieszkasz bo może się okarze że blisko mnie ;p
Pozdrawiam,
Michał Bożek
  Odpowiedz
#12
Jeżeli kupiłeś pod taką nazwą tę roślinę to nie powinieneś mieć wątpliwości, ewentualnie wpisać w google i porównać zdjęcia.

Arturze, mam prośbę: możesz zrobić zdjęcie wiąza i tej brzostownicy i wkleić dla porównania? Big Grin
  Odpowiedz
#13
@ Robercie na Kurpiów blisko tylko brak czasu aby tam się wybrać.
Dołączam zdjęcia wiąza dla porównania
[Obrazek: 49_1ww_1.jpg][Obrazek: 49_2w_1.jpg][Obrazek: 49_3w_1.jpg]
Artur
  Odpowiedz
#14
No to grab koreanski to to napewno nie jest. Mam takowego. A napisanie ze nie ma czasu do Akademi wstapic mieszkajac we wrocku.... Szkoda słow.
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#15
No rzeczywiście są znaczne różnice. Porównałeś zdjęcia z google ze swoim drzewkiem?
  Odpowiedz
#16
W google jest taka rozmaitość zdjęć, że na ich podstawie łatwo można potwierdzić jak i zaprzeczyć, że jest to Zelkova carpinifolia.
Artur
  Odpowiedz
#17
Nie dam glowy ale to moze byc Jarzab maczny...
  Odpowiedz
#18
Witam. Przypomina Ulmus pumila. Mam kilka u siebie. Listki podobne, na silnych pędach są nieco inne.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości