• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W ogrodzie Waltera Palla
#1
Cześć,
we wtorek 30. marca miałem okazje być w ogrodzie Waltera Palla. Nie robiłem zbyt wiele fotek ponieważ Walter bardzo skrupulatnie prowadzi swojego bloga i uznałem, że nie ma sensu powtarzać fotografii. Bardziej skupiłem się na długich rozmowach na temat europejskiego bonsai. Nie będę się tutaj rozpisywał bo to nie temat na forum. Chciałem tylko powiedzieć, że wszystkie informacje od tego wspaniałego człowieka są bardzo trafne i mam nadzieje, że wkrótce każdy bonsaista będzie miał okazje je zweryfikować. Oczywiście po ukazaniu się tej bardzo obszernej publikacji, o której tak wszyscy mówią. Narazie wiem, że ma ona około 2000 stron i Walter szuka wydawcy. Co do roślin jakie Walter ma w swoim ogrodzie to powiem tylko tyle, że są zupełnie inne niż na fotografiach. W rzeczywistości są poprostu ogromne, mają grube pnie w wersji sumo i porażają swoją wagą. Poza tym jest ich tam tak dużo i są tak piękne, że można zwariować. Do tego miałem okazje zobaczyć mnóstwo gatunków, których w bonsai się rzadko spotyka. Warto pokonać 1000 km żeby być tam choć przez chwile. Na drugi dzień we środe wcześnie rano znowu wpadłem do Waltera przed powrotem do Polski. No i tak zostałem do południa, rozmawiając, przesadzając rośliny, pstrykając fotki, pomagając Walterowi przy jego codziennej robocie. Czułem się jak u siebie pomimo tego, że znaliśmy się od 2 dni. Coś wspaniałego kiedy można choć na kilka godzin wstrzelić się w rytm pracy człowieka, który od 30 lat codziennie oddaje większość czasu swoim roślinom. Poza tym wszystko co zobaczyłem i usłyszałem w ogrodzie Waltera jest totalnie niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Ten człowiek stworzył sobie coś co każdy z nas powinien kiedyś osiągnąć. Robi to co kocha i dzięki ciężkiej pracy otoczył się pięknem, na które będzie mógł sobie popatrzyć kiedy tylko zapragnie. I uważam, że to właśnie powinno być celem każdego bonsaisty.
Tutaj jeszcze relacje z naszego przesadzania http://walter-pall-bonsai.blogspot.com/ ... nbeam.html, oliwka jest naprawde imponująca http://walter-pall-bonsai.blogspot.com/ ... olive.html


Załączone pliki Miniatury
                                                           
Paweł Piekarczyk
  Odpowiedz
#2
Gratuluję wypadu. Fajnie, że miałeś możliwość wyskoczyć i po obcować z taką kolekcją. Człowiek nabiera doświadczenia i dystansu do roślin. Dlatego tak chętnie jeżdżę na wystawy. Dzięki za relację.
[Obrazek: 7578766404d0669c8a32a4.gif]
  Odpowiedz
#3
Walter ma to do siebie ze lubi strasznie duzo gadac. O bonsai moglby niejedną basn napisac. Materiały ma oszałamiajace a kto sledzi zagraniczne strony lub czyta jego artykuły zna jego podejscie do bonsai.
Super wstawka.
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości