• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomóżcie!!Co to za gatunek
#1
Szukałem już chyba wszędzie na żadnym forum nikt nie wie co to za gatunek bonsai.Moze wy pomożecie. dołączam fotki

[Obrazek: 2867716059aa58b46016d8710ea5ee86,10,19,1.jpg]

[Obrazek: da353e04e014e131aeeac2ad83b72593,10,19,1.jpg]

[Obrazek: 9522b522167fc77911693aa5b06affdd,10,19,0.jpg]

[Obrazek: 61c0c823d2a59d4a70f930143e3bcc3d,10,19,0.jpg]
  Odpowiedz
#2
Eugenia uniflora, całkiem bezproblemowo rosnący indoor.
Pozdrawiam

Krzysztof
  Odpowiedz
#3
ma ktoś może jakieś stronki na temat tego drzewka? jeśli tak to proszę o linki. z góry dzięki!!
  Odpowiedz
#4
krissm napisał(a):Eugenia uniflora,... .


Załączone pliki Miniatury
   
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.zlotarybkadziergowice.pl/">http://www.zlotarybkadziergowice.pl/</a><!-- m -->
z poważaniem Jacek Krzywniak
  Odpowiedz
#5
jestes taki madry to sobie sam wpisz w google i zobaczysz co ci wyskoczy. ciekawe czy znajdziesz strone po polsku na temat tego drzewka i czy wogole czy znajdziesz strone z tym jak sie nim najlepiej opiekowac?? takis madry?? szukaj!
  Odpowiedz
#6
Jacek, za użycie Simpsona mega plus :mrgreen:

Kolego Pawle, na Forum Przyjaciół Bonsai, gdzie założyłeś temat identyczny jak ten tyle, że wcześniej, napisałem Ci do kogo masz się udać. Marek Gajda miał kiedyś w ofercie ten gatunek. I tak jak napisałem nie wiem kto jeszcze tym się w Polsce zajmował. Poleciłem Ci kontakt z kimś z Ogrodów Japońskich Bonsai i wierz mi, że ludzkość wymyśliła już inne metody komunikacji niż poczta. Proponuję Ci zadzwonić, poinformować o tym, że wysłałeś maila lub najzwyczajniej zapytać się z czym się to je. Jest to rzadko spotykany gatunek u nas w kraju i nie wymagaj setek odpowiedzi i rad, jak masz się tym opiekować. Większość Ci napisze światło i woda. Ot takie boskie perpetuum mobile :wink:
Brzuch jest powodem, że człowiek tak łatwo nie uważa się za Boga.
  Odpowiedz
#7
Kolego Maćku! marek gajda odpisal na meila i wiem juz co to za drzewko i ze owocuje wiec aż i tylko tyle. poprostu szukalem w googlach czegos wiecej na ten temat ale niestety nic nie znalazlem dlatego zwrocilem sie znow na forum liczac na to ze ktos odpowie kto ma takie drzewko i to wszystko. poprostu chce zebrac jak najwiecej informacji na jego temat.od tego sa chyba fora jak dobrze mysle tak? zeby zapytac czy ewentualnie pomoc. pozdrawiam
  Odpowiedz
#8
Goździkowiec jednokwiatowy (lub piernia jednokwiatowa, eugenia jednokwiatowa, pitanga) czyli Eugenia uniflora
Odziwo nawet w googlach trzeba umieć czytac. Napewno nikt nie poda jak przycinac czy jakie pH gleby stosowac bo to bardzo zadko sie podaje ale... wystarczy przeczytac gdzie roslina wystepuje czyli na jakich terenach i w jakiej strefie klimatycznej zeby samemu wyciagnac wnioski.
Roslina z rodziny mirtowatych wystepujaca w krajach o klimacie TROPIKALNYM. Co z automatu mowi nam ze gleba pewnie dobra bedzie kwaśna duzo słonca i wilgoci.
Udalo mi sie wyczytac w 10min ze roslina dorasta do 4-7m (wg jednego ze zrodeł nawet 12m) wysokosci wiec mozna uzyskac calkiem pokazny pien.
Kwitnie, wydaje jadalne owoce (4cm jagody)wiec mamy zagwozdke czy chcemy trzymac na roslinie kwiaty lub kwiaty i owoce - roslina moze byc ciekawa na wystawach!!
Liscie wypuszcza parami rownolegle wiec postepowanie w przycinaniu bedzie podobne do ligustra. Mlode liscie sa koloru lekko czerwonego wiec podobnie jak u klonow mamy zmiennosc kolorów.

A teraz 100 razy: "bede czytał ze zrozumieniem, bede czy......"
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości