• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czas zacząć przygody
#1
Witam serdecznie, od dwóch tygodni zacząłem zabawę z bonsai. Mam już małego ligustra, fikusa benjaminka oraz dzisiaj zakupiłem Fikusa Retuse.


Fikus Retusa- zakupiony dzisiaj. Jest straszny chaos i nie wiem jak to ogarnąć. Są ślady po drucie, które pokryłem maścią. Prosiłbym o jakieś wskazówki jak go uformować Smile.

Poniżej kilka fotek, abyście mi pomogli Smile

Fikus benjaminek- zakupiony tydzień temu, zmieniłem mu ziemię, wydrutowałem oraz go trochę przyciąłem. Obecnie nie wiem co z nim dalej robić i po prostu sobie rośnie, sprawdzam odrutowanie i nic więcej. Wiem, że wystaję poza doniczkę, niestety to było moje pierwsze przesadzanie i trochę go źle umieściłem. Na wiosnę to poprawię Smile


Fikus benjaminek "natashja"- zakupiony w ikei 2 dni temu, na razie się aklimatyzuje, od przyszłego tygodnia ruszam z nim do boju. Chcę zrobić z niego "mumię", czyli obwiązać mocno mokrą rafią. Gałąź na samym dole zrobić z dwóch małych "pieńków" aby gałąź ta była proporcjonalnie gruba do przyszłego pnia.



Ligust Chiński- zakupiony 2 tygodnie temu (moje pierwsze drzewko). Chciałbym z niego zrobić stył miotłasty, bo do niczego innego się on zapewne nie nadaje Smile. Tylko za bardzo nie wiem jak go zagęścić, by miał więcej gałązek. Jakieś ciekawe pomysły? Smile


Załączone pliki Miniatury
                                                                               
  Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości