• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs Nowych Talentów - EBA Ratingen 2011
#1
Każdego roku tradycyjnie podczas kongresu Europejskiej Asocjacji Bonsai odbywa się Konkurs Nowych Talentów. Jest to bardzo prestiżowa impreza, w której uczestnictwo w niej daje szansę zaistnienia na profesjonalnej scenie osobom traktującym sztukę bonsai w sposób poważny. Często bywa tak, że jest to wstęp do profesjonalnej dzialalności czego wybitnym dowodem są miedzy innym kariery takich mistrzów jak Marc Noelanders, Tony Tickle, Carlos van der Vaart, Georg Reinhard, Pavel Slovak, Thiery Font, Mike Sulivan ...
Szkoda że w Polsce uczestnictwo w eliminacjach do Konkursu Nowych Talentów nie jest tak popularne. Prawdopodobnie dzieje się tak ze względu na naszą narodową cechę skromności i braku chęci do wychylania się oraz braku zachęt ze strony osób, które są już MISTRZAMI. W tym roku udało się nam wreszcie po kilku latach przeprowadzić skromne eliminacje bo z udziałem tylko 3 osób. Ich zwycięzca Bartosz Warwas reprezentował nasz kraj podczas kongresu w Ratingen. Pomimo, że nie zajął miejsca w finałowej piątce to jego postawa i wynik pracy zasługuje na dużą pochwałę. Z materiału, który wylosował, a wszyscy obecni ocenili jako najtrudniejszy wykonał bardzo poprawne bonsai z dobrymi rokowaniami na przyszłość. Jako sędzia oceniający prace konkursowe muszę przyznać, że poziom imprezy był bardzo wyrównany i podczas zliczania oddanych głosów okazało się, ze różnice ilości punktów pomiędzy rywalami były minimalne. Końcowa klasyfikacja KNT, w której brało udział 16 bonsaistów z całej Europy przedstawia się następująco:
1. Walter Schmutz – Szwajcaria
2. Tomaz Kovsca – Słowenia
3. Sebastian Rouzot – Monako
4. Francis Lecuyer – Francja
5. Petra Lamberg - Niemcy
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   


Załączone pliki Miniatury
   
Włodzimierz Pietraszko
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.bonsai.pl">www.bonsai.pl</a><!-- w -->
  Odpowiedz
#2
Materiał wypasiony bonsaije też mega mocne sam przyglądając się im kolejno miałbym problem z wybraniem "tych trzech" a co dopiero jedynego. Będą z nich mega bonsaie. Niemce się postarali i to bardzo. Co do pierwszej piątki to cieszę się że nie ma w niej Włochów - choć nie mam nic przeciwko nim ale stawało się to nudne Smile)
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#3
Witam
Nie masz sie co cieszyć bo Tomasz Kowcza jest uczniem Włoskiej Szkoły.
Pozdrawiam Marek
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości