• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jałowiec Kaskada II
#1
Ostatnia nowość Big Grin ... z jałowców

Kiedyś żyły dwa pnie ale jednemu się padło.
Najpierw zmieniłam całkowicie kąt nasadzenia w kierunku kaskady.

   

   

Teraz przyszedł czas na szlif formy.

... doniczka oczywiście przejściowa 8)


Załączone pliki Miniatury
           
  Odpowiedz
#2
Michał,
Sorry, ale nie podoba mi się ta roślina. Mało tego to nie wiem po co zakładałaś rafię na odcinkach, które nie wymagały tego zabiegu?
[Obrazek: 7578766404d0669c8a32a4.gif]
  Odpowiedz
#3
Roślina może mało atrakcyjna ale coś ma w sobie. Mnie się podoba ułożenie chmurek. Może coś przyszłościowo będzie lepiej.
Przystopuj trochę z tą pracą nad roślinami bo nam miejsca na serwerze braknie Smile - jak ci się mierznie to zapraszam do mnie będę w przyszłym tyg robił dolne źródło do pompy ciepła.
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#4
Rafał nie wiem ile masz jałowców ale jak widać mało i tego gatunku na pewno nigdy nie robiłeś. Jest cholernie twardy i posiada delikatną korę. Każdy delikatny ruch powoduje pęknięcie kory a rafia w tym przypadku mocno zabezpiecza jego tkankę przed mechanicznym uszkodzeniem grubym drutem podczas jago nakładania i gięcia.
Na całe szczęście mi się podoba Big Grin i tak widzę jej drogę ...

   

Bolek ja kiedyś miałem ksywkę grabarz ale nie od grzebania w ziemi :lol:
  Odpowiedz
#5
Może delikatniejsza donica?
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#6
Jasne, że roślina ma Ciebie cieszyć. Droga, którą pokazałeś wygląda interesująco. Ja oceniałem całość, czyli roślinę i donicę, która zupełnie mi się nie podoba. Co do formowania jałowców to faktycznie mam do nich nie po drodze. Wolę sosny 8)
[Obrazek: 7578766404d0669c8a32a4.gif]
  Odpowiedz
#7
:lol: no się zgadzamy ( przecież pisałem, że donica przejściowa)
Za grube paluszki na jałowczyki co? Smile
  Odpowiedz
#8
Nie mam rękawic spawalniczych i boję się, że się ukuję :wink: :lol:
[Obrazek: 7578766404d0669c8a32a4.gif]
  Odpowiedz
#9
nie wyobrażam sobie bonsai bez jałowczyków :wink: czy to chińskich czy communisów
ta kaskada ogólnie nie jest zła ale materiał jak dla mnie nie na kaskadę , za cienki i prosty pień , słaba nasada co przy kaskadzie bardzo ważne aby był silna ale ogólnie przyzwoite drzewo. ja na twoim miejscu pomyślał bym nad kawałkiem skały wulkanicznej , długi niezbyt obszerny i osadzić go w tym , do tego suiban wypełniony wodą i odrobiną piasku :wink: miodzio
Sebastian Żydek
fb <!-- m --><a class="postlink" href="https://www.facebook.com/sabamiki.bonsai">https://www.facebook.com/sabamiki.bonsai</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://bonsaisabamiki.freehost.pl">http://bonsaisabamiki.freehost.pl</a><!-- m -->
  Odpowiedz
#10
Czas pokaże co dalej. Tak się nawet zastanawiam nad wywaleniem tej martwej części - drugiego pnia. :?:
  Odpowiedz
#11
Wywal i skręć pień, aby skompaktować roślinę. Donicę tez zmieniłbym na jakąś kwadratową wąską albo dzwon. Jaka średnicę ma pień?
  Odpowiedz
#12
Chłopie nie da się skręcić tego pnia. On ma przy nasadzie ok 4 cm średnicy. Co do donicy to się zobaczy bo patrząc na twoja wypowiedź do generalnie pasuje do tego opisu 75 % donic kaskadowych tak że konkret proszę Big Grin
  Odpowiedz
#13
Kompozycja jest może mniej efektowna od wcześniej tu prezentowanych przez Michała drzewek, ale nie jest sztampowa, ma w sobie to coś, co przyciąga uwagę. Ja nie usuwałbym tego martwego pnia, tego "coś"właśnie. Bez niego stanie sie jedną z wielu. Inna donica - oczywiście tak, dopieszczanie chmurek - jak najbardziej. Zresztą, Michał, i tak masz własną koncepcję, którą wręcz z premedytacją :wink: zrealizujesz. I będzie pięknie.
Pozdrawiam.
  Odpowiedz
#14
Aha. No to nie wygląda na 4cm Big Grin Sa sposoby na gięcie nawet takich pni - drążenie itp. Pytanie czy warto, i czy czujesz taką potrzebę. Wnioskuję, że nie.
Co do donicy, to chodziło mi tylko o sam kształt Smile No ale skoro sam to wiesz.. Wink
Jeżeli nie będziesz giął, to zostaw tego jina. Zmienisz donicę i całość na pewno nabierze innego wyrazu, bo teraz to to wygląda troszke jak zjeżdżalnia. No noś jest nie tak.. Może nie ma flow :twisted:
Chmurki fajne, chłopie Smile
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości