• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jaki to gatunek?
#1
Witam! proszę o podpowiedź jaki to gatunek rośliny.


Załączone pliki Miniatury
                   
  Odpowiedz
#2
Figowiec.
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#3
a ten pąk nie wskazuje ,że to Azalia ?
a skoro to Figowiec, to może wie ktoś jaka to odmiana?
  Odpowiedz
#4
A jak wygląda figa? Jaka odmiana nie wiem ale azalia to nie jest na 100%
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#5
rozumiem,że warunki dla tego gatunku to temperatura min 15st i wilgotne powietrze? może być okno zachodnie? bo przy południowym mam grzejnik ,chyba że tacka z wodą..
  Odpowiedz
#6
Wszystko wyczytasz na forum.
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#7
ok, mam ostatnie pytanie , czy fikusy dobrze rosną w samej akadamie?
  Odpowiedz
#8
Tak jak pisał Bolas wiele informacji jest na forum.
Jeśli nie udało Ci się znaleźć to poniżej masz link z informacją o uprawie, podłożu dla młodych i starszych roślin.
ficus-w-pigulce-t14527.html
  Odpowiedz
#9
Dołączając się do dyskusji w temacie jaki to gatunek, pokazana powyżej roślina nie jest fikusem, a już tym bardziej azalią. Cechy jakie widać na załączonych zdjęciach tj. ułożenie liści na pędzie (naprzeciwległe), liczba widocznych listków przykwiatowych przy pączku (6), a także po części kora (na zdjęciu widać z odcieniem zielonym) wskazują tak na 95%, że mamy tutaj jeden z gatunków gardenii (gatunku pochodzącego ze wschodniej i południowo-wschodniej Azji, jak i z południowej Afryki). Pozdr. Jarek Ż.
  Odpowiedz
#10
Po wnikliwym przypatrzeniu się kolega Jarek może mieć rację.
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#11
Roślina została zakupiona tanio w markecie , od kilku dni trzymam ją w temperaturze powyżej 20st i teraz jest pytanie czy zostawić ją już w takich warunkach do wiosny, czy przenieść do pomieszczenia z temp ok 10st ?
dowiedziałem się ,że lubi kwaśną glebę, a jest już posadzona do akadamy, czy zatem zmienić na Kanumę czy Torf?
  Odpowiedz
#12
W związku z tym, jak wyżej pisał kris84, roślina została na dniach pozyskana z marketu (a wiadomo w jakiej ziemi te marketowce są sprzedawane), proponuję zakupić podłoże do azalii i różaneczników. Gardenia również jest rośliną środowisk kwaśnych, a jeśli ma przeżyć, to póki co taka ziemia powinna wystarczyć. W dalszej przyszłości jako podłoże może posłużyć kanuma (rekomendowana przecież do azalii). Gardenia nie lubi gleb zasobnych w wapń, jak i bogatych w ten składnik wody oraz nawozów. Temperatura w okresie zimowym powinna się wahać pomiędzy 14-18 stopni Celsjusza (w przypadku Twojej rośliny jest ona za wysoka). Woda do podlewania powinna być letnia, odstała. Gardenia nie powinna być przesuszana, więc podłoże musi być wilgotne (lecz nie zabagnione - to nie papirus). Wskazana jest też podwyższona wilgotność powietrza wokół rośliny (można tu np. postawić doniczkę z roślinę na podstawce wypełnionej grubym żwirem oraz wodą). Obniżona wilgotność może sprzyjać,szczególnie w tym okresie, pojawieniu się takich szkodników jak przędziorki. Pozdr. Jarek Ż.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości