• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kolejny jałowiec
#1
Witam serdecznie.
Wiosną tego roku wykopałem takiego oto jałowca. Wiem dobrze, że przez najbliższy rok nic z niego nie zrobię (musi dooobrze się przyjąć i wykurować), ale może ktoś pokusi się i wyrazi swoją opinię na jego temat.
1[Obrazek: 125_IMG_0190_1_1.jpg]2[Obrazek: 125_IMG_0191_1_1.jpg]
3[Obrazek: 125_IMG_0192_1_1.jpg]4[Obrazek: 125_IMG_0193_1_1.jpg]
5[Obrazek: 125_IMG_0194_1_1.jpg]6[Obrazek: 125_IMG_0195_1_1.jpg]
7[Obrazek: 125_IMG_0196_1_1.jpg]8[Obrazek: 125_IMG_0197_1_1.jpg]
Krzysztof Tomaszewski
  Odpowiedz
#2
Moim zdaniem na front coś około 2 lub 4 fotki żeby nie było tak widać tego zwężenia pnia poniżej Smile
Pozdrawiam Michał Krzyścin
  Odpowiedz
#3
a moze zrobilbys jeszcze jedno zdjecie: 1 przesuniete o jakąś godzinę zgodnie z ruchem wskazowek zegara.
  Odpowiedz
#4
Witam
Ze zrobieniem foty będzie mały kłopot. Roślinka jest u moich rodziców jakieś 100 km od miejsca gdzie mieszkam, a ja tam jestem dość rzadko. Ale troszkę podzielę się moimi przemyśleniami. Też kombinowałem coś koło tego (fot 1 lub 2, albo pomiędzy), chciałbym , żeby było widać tego zakrętasa z gałęzi po prawej stronie. Odpowiednio ułożenie (kąt nasadzenia i wypozycjonowanie rośliny powinno dać taki efekt). Jeżeli chodzi o jak to kolega ujął zwężający się pień to się tym nie przejmuję. To roślina yamadori i takie rzeczy są wybaczane. Jeżeli chodzi o fotę 4 to moim zdaniem (a zmienić się może wszystko) nie za bardzo. Faja (tak nazwijmy tą gałąź) idzie do tyłu i jakiekolwiek jej wypozycjonowanie nie wchodzi w rachubę (na razie). Jest cała wypróchniała i baardzo twarda, a pozatym ten jin (odchodzący w prawo, jakby urwany kawałek pnia, jest coś nie teges). Proszę weżmy pod uwagę to , że jest to roślina świeżo pozyskana, odpowiedni nie zagęszczona, nie przecięta (np na foto 1 z fai wyrasta pionowo nieoliściony kołek) i wiele ją jeszcze czeka.
Krzysztof Tomaszewski
  Odpowiedz
#5
Roślinę czeka jeszcze bardzo wiele , wszystko może wyjść w trakcie , jednak pomyśl proszę o wykorzystaniu wady "faja" odwracając roślinę fają do góry jako przedłużenie pnia , wychodzi dość ciekawy , choć nieco zbyt krótki zawijas , potem ten goły patyk , może z niego coś wypuści , lub da się go jeszcze nieco wywinąć , ale z tym jeszcze masz czas , jesli podejmiesz tego typu próby , to nie rób tego teraz , a maj - czerwiec i nie koniecznie w przyszłym roku :roll: Big Grin :wink:
  Odpowiedz
#6
Na tym etapie trudno mowic o frontach czy nawet formie rosliny. Trzeba sie uzbroic w cierpliwosc i odczekac nie rok ale 2 lub wiecej zeby bylo z czego rosline wstepnie ułozyc a nie meczyc jej swierze przyrosty. Materiał zajefajny.
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#7
Witam
Jacku podsunąłeś fajny pomysł z fają. Jak będę widział się z roślinką Big Grin w realu to przymierzę się do tego pomysłu. Obaj Panowie macie rację jałowiec będzie na wakacjach jeszcze przez NAJMNIEJ rok w celu zagęszczenia, opatrzenia się z rośliną (jej częścią nadziemną jak i podziemną, trzeba koniecznie oblukać korzenie). Pierwsze prace przewidziane są na lato 2010 r. Wtedy to będą pełne dwa sezony w pojemniku.
Krzysztof Tomaszewski
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości