• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jałowiec wirginijski 'Grey Owl' - historia
#1
Witam
Przedstawiam historię mojej kolejnej rośliny jałowca wirginijskiego ‘Gery Owl’ (Juniperus virginiana ‘Grey Owl’). Roślina była kupiona w szkółce w 2009 roku ponieważ zaintrygowało mnie naturalne wygięcie pnia pod kątem 90°. Był ze mną na warsztatach w Akademii i tam mimo mojego pomysłu na kaskadę Pan Włodek pokierował nią w kierunku bunjina (teraz już wiem dlaczego nie można było z tego robić kaskady, wtedy uczyłem się drutowania).
   
Obraz po pierwszym formowaniu jak z większością takich roślin nie był powalający, ale jak już ją miałem to pracowałem dalej. W następnym roku było lepiej z zielenią. Dalej się uczyłem pielęgnacji, przycinania itd.
   
Rok 2011 przyniósł kolejne zmiany. Odbyło się ponowne drutowanie. Zagęszczenie było ok, ale forma (jak na stan mojej wiedzy dzisiaj) nieciekawa.
   
Kolejny rok to już wyprowadzenie rośliny w odpowiednim kierunku. Została przesadzona do bonsaiowej doniczki. Wyrzucona została najniższa gałąź i trwała dalsza praca nad zagęszczeniem zieleni.
   
Przy formowaniu jesiennym wyrzuciłem jeszcze kilka mniejszych gałęzi z „czapy” i roślina została ponownie ułożona.
   
Rok 2013 to już tylko minimalne zmiany w ułożeniu gałęzi i zagęszczanie zieleni. Na dzień dzisiejszy roślina wygląda tak.
   
Jeśli ktoś byłby zainteresowany to roślina czeka na nowego właściciela. Doniczka YIXING standardowa.
Rafał Wodzicki
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.niwaki.com.pl">www.niwaki.com.pl</a><!-- w -->
  Odpowiedz
#2
Pracę nad częścią zieloną widać fajnie ale mnie jakoś średnio się podoba. Nie przez grubość pnia bo to z wiekiem się zmieni ale sam kształt mało przekonujący. Może to dlatego, że roślina nie jest wiekowa.

Pozdrawiam.
  Odpowiedz
#3
ładny progres z takiego badylka ale korona przytłacza ten delikatny pieniek, przy takim delikatnym drzewie "głowa" nie ma racji bytu , raczej trzeba mocno odchudzić i podzielić na chmurki.
bartku niby jak ma grubość pnia się zmienić kiedy drzewo już jest praktycznie skończone, i jest posadzone do bonsaiówki . aby drzewo przyrastało na grubość konieczny jest nieograniczony wzrost zieleni i korzeni :wink:
Sebastian Żydek
fb <!-- m --><a class="postlink" href="https://www.facebook.com/sabamiki.bonsai">https://www.facebook.com/sabamiki.bonsai</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://bonsaisabamiki.freehost.pl">http://bonsaisabamiki.freehost.pl</a><!-- m -->
  Odpowiedz
#4
Mnie widzi sie tu Czapla w innym wydaniu.
http://nbonsai-nicrum.blogspot.com/
Mądry ogrodnik pamięta, że dobre cięcie służy tylko ujawnieniu piękna, ale nigdy go nie tworzy .
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości