i tak sobie czekał rok prawie na następną okazje i troche zmężniał. Praca tylko nad uszczykiwaniem i stopniowym usuwaniu drutów. Podczas ostatnich warsztatów w Akademi Bonsai pracowaliśmy nad ułożeniem korony i wygląda to tak:
W planach mam odrutowanie malutkich gałązek i rozłożenie korony na pięterka, które zostały zaznaczone ale na zdjęciu mało widoczne.
No jak to bywa po drugim formowaniu, roślina o wiele lepsza, przede wszystkim bardziej dopracowana zieleń i estetyczniejsza Z martwym będzie coś jeszcze robione?
Co do martwego Bartku to zasugerowałbym się jałowcem Roberta viewtopic.php?p=17729#17729
Po skróceniu martwego i nadaniu mu większego dramatyzmu podobieństwo byłoby jeszcze większe ale myślę, że Twoja roślina zyskałaby na wyglądzie.
czesc. dobra robota Bartosz, mam dwa pytania, jak wyglada nebari, oraz kiedy planujesz docelowke i oczywiscie jaka
Grzesiek Wołek
<!-- m --><a class="postlink" href="http://wog-bonsai.blogspot.com/">http://wog-bonsai.blogspot.com/</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.facebook.com/wog.foto">https://www.facebook.com/wog.foto</a><!-- m -->
Grzesiek Sz: Taka forma martwego jest oczywiście możliwa ale nie takie było założenie na początek.
Grzesiek W: Nie mam zdjęcia nebari ale są to 2 korzenie które bardzo ładnie wychodzą i przez pewną dlugość są na powierzchni (nie włośniki oczywiście) a co do donicu to jałowiec wskoczył już w donisie . Nie mam zdjęcia po posadzeniu ale mam z dobierania miski. - Na fotce jest ona o jej srednice przed drzewkiem i wygląda jakby była za duża.
Witam
Widzę, że troszkę wypionowaliście roślinkę. Wygląda lepiej. I jeszcze taka uwaga dotycząca doniczki. Na pierwszej focie widać dokładnie , że jest ona w poziome paski, a na foto Pana Pietraszko roślina pokazana jest lekko z góry i te paski wydają się półąkręgami. Taki wzór monochromatycznej ( ) tęczy. I mnie osobiście taki wzorek podoba się bardziej. Nadaje doniczce lekkości. Można tu dyskutować czy do asymetrycznej rośliny pasuje bardzo symetryczna doniczka, ale po to jest forum, żeby podyskutować i wymienić swoje uwagi.
Witam.
Wielkie dzięki za fotke :!: Bardzo ładnie sie w niej rozgościł w nowej misce.
Hmmm to jest a właściwie powinna być ta sama donica co powyżej więc nie wiem skąd te efekty. No chyba, że pomyliłem doniczki ...zweryfikuje zdjęciem w najbliższm czasie.
Trzeba mocno dopracować jiny i shari. Martwe częsci w tym drzewku przytłaczają całą rośline i zakłócają jej spokój. Dopiero zobaczyłem to na tej fotce z bliska. ALbo zrobic shari z dziórami albo je zróżnicowac po przez wybieranie włukien i ostre odchudzenie rośliny.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://przemekradomyski.blog.onet.pl/">http://przemekradomyski.blog.onet.pl/</a><!-- m -->
Bardzo szybko minęły 2 lata. Jałowiec sporo przyrósł ale niestety pojawiły się stresowe igły po przesadzeniu i ostatnim formowaniu. Z tego tytułu, kazdy następny zabieg wykonuje jak najdelikatniej i jak najmniej drutuje. Tak wygląda na dzień dzisiejszy, rozważam zrobienie paru dziur w martwym. Co sądzicie o zmianach?
bardzo przyjemny aczkolwiek w moim odczuciu korona jest zbyt ciężka i zbyt jednolita . warto by było wyprowadzić kilka delikatnych pięterek w koronie poza tym kąt nasadzenia bardziej pasuje mi ten z poprzedniego zdjęcia , drzewo wyglądało nietypowo i o wiele bardziej ciekawie. przy obecnym nasadzeniu jest to bardzo klasyczny bunjin
Sebastian Żydek
fb <!-- m --><a class="postlink" href="https://www.facebook.com/sabamiki.bonsai">https://www.facebook.com/sabamiki.bonsai</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://bonsaisabamiki.freehost.pl">http://bonsaisabamiki.freehost.pl</a><!-- m -->
Osobiście uważam że jak był pochylony to lepiej mi odpowiadał. Trochę dramatyzmu nie zaszkodzi a jałowiec im ma go więcej tym jest ciekawszy (oczywiście są od tego wyjątki)
To nie jest ten jałowiec z West Meets East, którego miałeś na warsztatach z Taigą?